Elektron kitabxanaların formalaşması problemlərinə həsr olunmuş konfrans başa çatdı 2016-04-18 11:51:05 / KONFRANSLAR
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda “Elektron kitabxanaların formalaşması problemləri” respublika elmi-praktiki konfransının bağlanış mərasimi keçirildi. Tədbirin “E-kitabxanaların elmi-nəzəri problemləri” və “E- kitabxanaların praktiki problemləri” adlı seksiya iclaslarının sədrləri – texnika üzrə elmlər doktoru Ramiz Alıquliyev və texnika üzrə elmlər doktoru, professor Məsumə Məmmədova çıxış edərək konfransın geniş fikir, bilik və təcrübə mübadiləsinin aparılması, bu sahədə mövcud problemlərin həlli üçün yeni imkanların yaranması baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirdilər.
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, AMEA-nın akademik-katibi, akademik Rasim Əliquliyev seksiya iclaslarında təqdim olunmuş məruzələri yüksək qiymətləndirərək elektron kitabxanaların multidissiplinar problemlərinin həlli ilə bağlı aparılan elmi-tədqiqatlarda mühüm elmi nəticələrin əldə olunduğunu bildirdi. Akademik bugünkü konfransın elektron kitabxanaların elmi-nəzəri və praktiki problemlərinin həllinə öz töhfəsini verəcəyinə əminliyini ifadə etdi.

The conference dedicated to the problems of e-library formation ended 2016-04-18 11:51:05 / CONFERENCES
The closing ceremony of the 1st republic scientific-practical conference “Problems of e-library formation” was held at the Institute of Information Technology of ANAS. The chairmen of the sessions on "Scientific and theoretical problems of e-libraries” and “Practical problems of e-libraries" - Doctor of Technical Sciences Ramiz Aliguliyev and Doctor of Technical Sciences, Professor Masuma Mammadova made speeches on the conference, exchange of knowledge and experience, and highly appreciated the emergence of new opportunities for solving the existing problems in this area.
Director of the Institute of Information Technology of ANAS, academician-secretary of ANAS, acad. Rasim Alguliyev highly appreciated reports submitted to the sessions. Important scientific results were achieved for the solution of the multidisciplinary problems associated with e-libraries, he added.