Çində 3 saat ərzində villa inşa edilir 2015-07-29 09:43:20 / KONFRANSLAR
İyul ayında Çinin “ZhuoDa group” adlı şirkəti cəmi bir neçə saat ərzində bina inşa edən modulyar texnologiyanı nümayiş etdirib.
3 saat ərzində “International Exhibition Center Plaza” sərgi mərkəzində ikimərtəbəli villa, Sian şəhərində isə bir analoji ev tikilib.
3d-conf.kz saytının məlumatına əsasən, bina su boruları, santexnika qurğuları və daxili işləmələrlə birlikdə şirkətin ərazisində inşa edilir. Sonra qismən hazır olan ev inşaat meydançasına aparılır. Divarların çapı üçün məxfi materialdan istifadə olunur.
Bu kimi evlərin yekun qiyməti digərləri ilə müqayisədə daha münasibdir, çünki nəqliyyat, tikinti materialları və texnikaya vəsait ödəməyə ehtiyac yoxdur. Ev 9 bal gücündə zəlzələyə, rütubət və oda davamlıdır.
Hazırda 40 dövlət layihəsi üzrə müqavilə imzalamış istehsalçı yeni material üçün 22 patentə malikdir.

China, the villa is built over 3 hours 2015-07-29 09:43:20 / CONFERENCES
In July, China's “ZhuoDa group” within only a few hours in the company of the modular building technology has demonstrated.
3 hours "International Exhibition Center Plaza," a two-storey villa in the center of the exhibition, a similar home built in the city of Xi'an.
According to the 3d-conf.kz, building water pipes, plumbing installations and domestic developments are built in the company. After being held up in part by the construction of the house is ready. The walls are used for printing confidential material.
This is more appropriate than others, such as the closing price of the houses because the transport, construction materials and equipment do not need to pay. Home 9-magnitude earthquake, moisture and fire resistant.