Korporativ mühitdə kompüter xidmətlərinin keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində araşdırmalar aparılır 2015-07-21 09:58:18 / KONFRANSLAR
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun 11 saylı şöbəsinin müdiri Şakir Mehdiyev şöbənin cari ilin I yarısı üzrə hesabatını təqdim edərək elmi-tədqiqat işləri çərçivəsində görülən işlərdən söz açıb. Bildirib ki, korporativ mühitdə kompüter xidmətlərinin keyfiyyətinin yüksəldilməsi üçün metod və alqoritmlərin işlənilməsi istiqamətində araşdırmalar davam etdirilir.
Şöbənin elmi-innovasiya və praktiki fəaliyyətindən bəhs edən məruzəçi AMEA-nın institut və təşkilatlarına məxsus fərdi kompüterlərdə mühəndislik və proqram xidmətlərinin, həmçinin AMEA Rəyasət Heyətinin 4 mart 2015-ci il tarixli Sərəncamı ilə aparılmış AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarında elektron elmin monitorinqinin nəticələrinin toplanması və təhlili işlərinin yerinə yetirildiyini diqqətə çatdırıb.
O, qeyd edib ki, AMEA-nın Ümumi yığıncağına texniki dəstək işləri, AMEA Naxçıvan Bölməsinin kompüter şəbəkəsinin infrastrukturu və bölmədə distant tədris mərkəzinin yaradılması və s. cari ildə görülmüş işlər sırasındadır.
Ş.Mehdiyev, həmçinin elmi-pedaqoji fəaliyyət, elmi-texniki konfrans və simpoziumlarda iştirak, beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafı, müxtəlif təyinatlı kitabların və elektron nəşrlərin hazırlanması, elmi-praktiki nəticələrin KİV-də təbliği, şöbədaxili seminarların keçirilməsi və digər işlərlə bağlı həyata keçirilmiş tədbirləri diqqətə çatdırıb.

Computer services research to improve the quality of corporate environment 2015-07-21 09:58:18 / CONFERENCES
Head of the department №11 Institute of Information Technology Shakir Mehdiyev Department official presented a report on the first half of this year, the research activities carried out as part of the spoke. He said that the computers in a corporate environment to the development of methods and algorithms to improve the quality of investigation is underway.
An analysis of the work carried out and said that.
He noted that the meeting of the technical support of the National Academy of Sciences of the Department of computer network infrastructure and distance education center section, and so on. The work done in one year.
S.Mehdiyev, as well as scientific and educational activities, scientific conferences and symposiums, international cooperation, the development of different types of books and electronic publications, promotion of scientific and practical results in the media, seminars and other work-related measures undertaken sobədaxili noted.