Dünyanın smartfon istehsal edən 10 iri şirkəti 2015-07-01 09:30:21 / KONFRANSLAR
“IDC” analitik şirkəti 2015-ci ilin I rübünün yekunları üzrə dünyanın smartfon istehsal edən 10 iri şirkətinin adı açıqlanıb. Söhbət mobil qurğuların yığılmasını kənar istehsalçılara sifariş verənlərdən deyil, şəxsi zavodlara malik şirkətlərdən gedir.
İlk onluğa Tayvanın “Foxconn”, “Pegatron” və “Inventec, Çinin “Huaqin”, “Oppo”, “Coolpad” və “Wingtech”, Sinqapurun “Flextronics”, eləcə də Cənubi Koreyanın “Samsung” və “LG” şirkətləri daxildir. Qeyd olunan şirkətlərin siyahıda sahib olduğu yer, həmçinin istehsal göstəriciləri barədə məlumat verilmir.
Bildirilir ki, “Foxconn” və “Pegatron” “Apple” şirkəti ilə tərəfdaşlığı, “Inventec” isə “Xiaomi” tərəfindən sifarişlər sayəsində ilk onluğa düşüb. Bununla yanaşı, Tayvanın “Compal”, “Arima” və “Wistron” kimi məşhur kontraktlı istehsalçıları reytinqə daxil ola bilməyib.
Bundan əlavə, Çin istehsalçılarının mövqeyi xeyli möhkəmlənib və onlarla təkcə yerli şirkətlər deyil, həm də Hindistan, Rusiya, Cənubi Amerika, Afrika və Avropa şirkətləri sıx əməkdaşlıq etməyə başlayıb.

The world's 10 biggest companies that produce smartphones 2015-07-01 09:30:21 / CONFERENCES
"IDC" analytical company in the first quarter of 2015, the 10 largest companies in the world, announced smartphone. The question is what is ordered manufacturers of mobile devices in the collection of private companies that have factories going.
Taiwan's top ten "Foxconn", "Pegatron" and "Inventec", China's "Huaqin", "Oppo", "Coolpad" and "Wingtech" Singapore "Flextronics", as well as South Korean "Samsung" and "LG" companies included. The list of companies that have the location, the production figures are not disclosed.
It is reported that, "Foxconn" and "Pegatron" "Apple" in partnership with the company, "Inventec" the "Xiaomi" fell from the top ten thanks to orders. In addition, Taiwan's "Compal", "Arima" and "Wistron" known as contract manufacturers could not be included in the rating.
In addition, significantly strengthened the position of the Chinese manufacturers and local companies not only them, but also India, Russia, South America, Africa and European companies have started to cooperate.