İnstitutun əməkdaşları “Elm və ali təhsilin beynəlmiləlləşməsi” mövzusunda keçirilən tədbirdə iştirak ediblər 2024-12-15 10:37:00 / TƏDBİRLƏR
ETN İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun AzScienceNet Şəbəkə İdarəetmə Mərkəzinin rəhbəri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Babək Nəbiyev, şöbə müdiri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fərhad Yusifov və baş mütəxəssis Könül Əliyeva “Elm və ali təhsilin beynəlmiləlləşməsi” mövzusunda keçirilən tədbirdə iştirak ediblər.
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə müxtəlif dövlət qurumlarının, elm və ali təhsil müəssisələrinin rəhbər və nümayəndələri, eləcə də xarici tələbələrin təhsilinin təşkili üzrə məsul əməkdaşları iştirak ediblər.
Toplantı çərçivəsində elm və ali təhsilin beynəlmiləlləşməsi, bu sahədə görülən işlər, Azərbaycan universitetlərinin beynəlxalq reytinqinin yüksəldilməsi, universitetlərdə tədqiqat prosesinin stimullaşdırılması, ölkədə elmin inkişafı istiqamətində fəaliyyətin təşkili və digər məsələlərə ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.
Həmçinin “Elmi universitetə necə gətirməli?” və “Ali təhsilin beynəlmiləlləşməsi” mövzuları üzrə panel sessiyaları keçirilib. Sonda beynəlxalq tələbələrlə iş üzrə fərqlənən bir neçə elm və ali təhsil müəssisəsi, eləcə də akademik göstəriciləri, ictimai fəallığı və elmi məqalələrin dərci (doktorantura) sahəsində fərqlənən xarici tələbələr təltif edilib.

Institute employees participated in the event on the topic "Internationalization of Science and Higher Education" 2024-12-15 10:37:00 / EVENTS
The head of the AzScienceNet Network Operation Center of the ETN Institute of Information Technology,Phd., Babak Nabiyev, head of the Education department, associate professor Farhad Yusifov, and senior specialist Konul Aliyeva participated in the event on the topic "Internationalization of Science and Higher Education".
The event, organized by the State Agency for Science and Higher Education, was attended by heads and representatives of various state agencies, scientific and higher education institutions, as well as employees responsible for organizing the education of foreign students.
Within the framework of the meeting, extensive discussions were held on the internationalization of science and higher education, the work done in this field, improving the international ranking of Azerbaijani universities, stimulating the research process at universities, organizing activities towards the development of science in the country, and etc.
Additionally, there were panel discussions on "Internationalisation of Higher Education" and "How to bring science to the university?" In the end, awards were given to a number of science and higher education institutions that excelled at working with international students as well as international students who excelled in academic achievement, social activism, and publishing scientific articles (doctorate).