İnstitutun baş mütəxəssisi GEANT-ın beynəlxalq seminarında iştirak edib 2024-03-18 12:00:00 / KONFRANSLAR
AzScienceNet Şəbəkə İdarəetmə Mərkəzinin baş mütəxəssisi Könül Əliyeva 5-6 mart 2024-cü il tarixlərində GEANT Assosiasiyasının Marketinq və Kommunikasiya üzrə Xüsusi Maraq qrupunun (Sig-Marcomms) iclasında iştirak edib.
Sloveniyanın Lyublyana şəhərində keçirilən tədbirdə EaPConnect-in Marketinq və Kommunikasiya üzrə Xüsusi Maraq qrupu da daxil olmaqla, Avropanın Milli Tədqiqat və Təhsil Şəbəkələri icmasından 30-a yaxın nümayəndə iştirak edib.  İştirakçılar bir neçə gün ərzində GEANT İcma Proqramı çərçivəsində həyata keçirilən tədbirləri müzakirə ediblər.
İclasda, həmçinin podkastlar və onların hazırlanması, xidmət marketinqinin fəaliyyət istiqamətləri, beynəlxalq tədqiqat və təhsil şəbəkələri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi ilə bağlı məruzələr dinlənilib, geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, Marketinq və Kommunikasiya üzrə Xüsusi Maraq qrupunun növbəti görüşünün cari il iyun ayının 10-da Fransanın Renn şəhərində “TNC24” konfransı çərçivəsində keçirilməsi planlaşdırılır.

Chief specialist of the institute participated in the international meeting of GÉANT 2024-03-18 12:00:00 / CONFERENCES
Konul Aliyeva, chief specialist of AzScienceNet Network Operation Center, participated in the Sig-Marcomms meeting (Special Interest Group on Marketing and Communication) on March 5-6, 2024.
The meeting took place in Ljubljana hosted by ARNES the Slovenian Research and Education Network.  The event gathered 27 representatives from the European NREN community including EaPConnect marcomms team.
The programme offered participants the opportunity to zoom in on the use of podcasts to help promote NRENs’ services, learn about service marketing, focus on the GÉANT Community Programme and listen to a variety of NRENs updates both in person and on-line.
The second day of the meeting started with an interactive sessions on service marketing and plans to optimise engagement in the GÉANT Community Programme.