İnstitutun baş direktoru və mərkəz rəhbəri GEANT-ın Baş Assambleyasının iclasında iştirak ediblər 2023-03-31 15:38:00 / KONFRANSLAR
AMEA-nın vitse-prezidenti, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun baş direktoru, akademik Rasim Əliquliyev və AzScienceNet Şəbəkə İdarərtmə Mərkəzinin rəhbəri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Babək Nəbiyev 21 Mart 2023-cü il tarixində GEANT Assosiasiyasının Baş Assambleyasının 28-ci onlayn iclasında iştirak ediblər. Hər il olduğu kimi, bu il də iclasa Avropa, eləcə də, Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrinin Tədqiqat və Təhsil şəbəkələrindən olan rəsmi nümayəndələr qatılıblar.
İclasda GEANT Assosiasiyasının fəaliyyəti və həyata keçirilən layihələr barədə yeniliklər diqqətə çatdırılıb. Həmçinin Komitəyə seçkilər, yeni təyinatlar və GEANT-a üzvlük məsələləri müzakirə olunub. GEANT Layihə Planlaşdırma Komitəsinin yeni üzvləri təsdiq olunub.
Tədbir çərçivəsində GEANT-a üzv olan ölkələr arasında iki və çoxtərəfli əlaqələrin inkişafına dair geniş fikir mübadiləsi aparılıb, əməkdaşlıq perspektivləri ilə bağlı müvafiq qərarlar qəbul olunub.

General director of the institute and head of the center participated in the meeting of GEANT General Assembly 2023-03-31 15:38:00 / CONFERENCES
Academician Rasim Alguliyev, Vice President of ANAS, General Director of the Institute of Information Technology and Head of AzScienceNet Network Operation Center, PhD Babak Nabiyev participated in the 28th online meeting of the General Assembly of GEANT Association on March 21, 2023. As every year, the meeting was attended by official representatives from Research and Education networks of European and Eastern Partnership countries.
At the meeting, updates about the activities of GEANT Association and implemented projects were brought to the attention. Elections to the Committee, new appointments and  GEANT membership issues were also discussed. New members of the GEANT Project Planning Committee have been approved.
Within the framework of the event, a broad exchange of views on the development of bilateral and multilateral relations between GEANT member countries was made, relevant decisions were made regarding cooperation prospects.
The General Assembly is the highest governing body of GEANT. Representatives of member organizations meet twice a year.