AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda Özbəkistanın ölkəmizdəki səfirliyinin humanitar məsələlər üzrə attaşesi Oybek Əkrəmovla görüş keçirilib. Görüşdə institutun texnologiyalar üzrə direktor müavini, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəşid Ələkbərov və ümumi işlər üzrə direktor müavini Şakir Mehdiyev iştirak ediblər.
Qonağa instititun fəaliyyət istiqamətləri, əldə etdiyi nailiyyətlər, kadr potensialı, texnoloji təchizatı, beynəlxalq əlaqələri haqqında məlumat verilib. Tərəflər institutla Özbəkistanın müvafiq qurumları arasında əməkdaşlıq məsələlərini, o cümlədən birgə elmi tədqiqatların və toplantıların keçirilməsi, təcrübə və kadr hazırlığı mübadiləsinin perspektivlərini müzakirə ediblər.
Özbəkistanlı diplomat instititun elmi laboratoriyalarının, eləcə də, AzScienceNet Elm-Kompüter Şəbəkəsinin, Təhsil-İnnovasiya Mərkəzinin, Multimedia Mərkəzinin, Elektron Kitabxana Mərkəzinin fəaliyyəti, bu struktur bölmələrində yaradılan şəraitlə tanış olub.

The Uzbek diplomat visited the Institute of Information Technology 2021-06-25 18:00:00 / MEETINGS
A meeting was held at the Institute of Information Technology of ANAS with the attaché on humanitarian issues of the Embassy of Uzbekistan in our country Oybek Akramov. The meeting was attended by Deputy Director for Technology, PhD in Technical sciences, Associate Professor Rashid Alakbarov and Deputy Director for General Affairs Shakir Mehdiyev.
The guest was informed about the activities of the institute, its achievements, human resources, technological equipment, international relations. The parties discussed issues of cooperation between the institute and the relevant agencies of Uzbekistan, including the prospects for joint research and meetings, exchange of experience and training.
The Uzbek diplomat got acquainted with the activities of the scientific laboratories of the institute, as well as the AzScienceNet Science-Computer Network, Education-Innovation Center, Multimedia Center, Electronic Library Center, the conditions created in these structural units.