Yeni onlayn təhsil proqramı istifadəyə verilib 2017-10-16 15:00:00 / MARAQLI MƏLUMATLAR
“Apple” şirkətinin həmtəsisçisi Stiv Voznyak İT sahəsində işləmək üçün vacib olan bacarıqların öyrədilməsi və texnologiyalar sənayesində məşğulluğun populyarlaşdırılması üçün “Woz U” onlayn təhsil proqramını istifadəyə verib.
hitech.vesti.ru saytının məlumatında bildirilir ki, layihənin əsas məqsədi elm, texnologiya, mühəndislik, riyaziyyat və incəsənət sahələrində karyeraya marağı artırmaqdır. Voznyakın sözlərinə görə, yeni startap zamanla bütün dünyada proqram təminatının hazırlanmasından kibertəhlükəsizliyə qədər ən müxtəlif sahələr üzrə kurslar təklif edən 30 təhsil mərkəzindən ibarət şəbəkəyə çevriləcək. Həmçinin şəxsi İT-şirkətini yaratmağı arzu edənlər üçün startap yaratmaq planlaşdırılır.
“İnsanlar texnologiyalar sahəsində karyeraya başlamağa qorxurlar, çünki onlar bu işin öhdəsindən gələ bilməyəcəklərini düşünürlər. Mən onlara kömək etmək istəyirəm. Bütün həyatım boyu dünyanı texnologiyalar vasitəsilə inkişaf etdirmək üçün çalışmışam və həmişə təhsilə hörmətlə yanaşmışam. İndi “Woz U”nun istifadəyə verilməsinin vaxtıdır”,   deyə Stiv Voznyak bildirib.
“Woz U” kurslarının qiyməti haqqında informasiya hələ ki, rəsmi saytda yerləşdirilməyib. Lakin artıq bir neçə giriş kursunun təqdim edildiyi mobil proqram istifadəyə verilib.

Apple co-founder Steve Voznyak has launched the "Woz U" online educational program to teach IT skills and popularize employment in the IT industry.
The main objective of the project is to increase the interest in a career, science, technology, engineering, mathematics and arts, hitech.vesti.ru reports. According to Wozniak, the new startup will become a network of thirty training centres offering courses across the globe from time to time, from software development to cybersecurity. It is also planned to create a startup for those who want to create a personal IT company.
"People are afraid to start a career in technology because they think they can not cope with this. I want to help them. Throughout my lifetime, I have worked to develop the world through technology, and always have respect for education. Now it's time to launch ''Woz U'', Steve Wozniak said.
''Woz U" courses are not yet available on the official site. But the mobile application, which has already introduced several entry courses, has been put into operation.