AMEA-nın 41 yeni üzvünə diplomlar təqdim olunub 2017-05-26 12:50:44 / KONFRANSLAR
Mayın 24-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin növbəti iclasında AMEA-nın yeni seçilmiş 16 həqiqi və 25 müxbir üzvünə diplomlar təqdim olunub.
Tədbirdə çıxış edən AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə yeni üzvləri təbrik edərək onlara elmi fəaliyyət sahəsində dövlət siyasətinin əsas prinsip, məqsəd və prioritetlərinin həyata keçirilməsində uğurlar diləyib, Azərbaycan elminin davamlı inkişafı naminə səfərbər olmağa çağırıb.
Akademik ötən ay keçirilən AMEA-nın Ümumi yığıncaqlarından söz açıb. Qeyd edib ki, bu tədbirlərdə Azərbaycan elminin inkişafı və respublikanın ic­ti­­mai-mədəni həyatı üçün mühüm olan bir sıra məsələlər mü­­zakirə edilib: “Akademiyanın ölkə Prezidenti İlham Əliyevin elmin inkişafı ilə bağlı qarşıya qoyduğu vəzifələrin icrasının davam etdirilməsi, “Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritələri”nin həyata keçirilməsində AMEA-nın yaxından iştirakının təmin edilməsi, AMEA-da prioritet istiqamətli elmi tədqiqatlara üstünlük verilməsi və digər məsələlərlə bağlı qərarlar qəbul olunub, AMEA üzvlüyünə seçkilər keçirilib”.
Tədbirdə AMEA prezidenti Akademiyanın yeni üzvlərinə diplom, üzərində Nizami Gəncəvinin şəkli həkk olunmuş döş nişanı və vəsiqələri təqdim edib.

41 new elected members of ANAS were awarded with diplomas 2017-05-26 12:50:44 / CONFERENCES
At the next meeting of ANAS , 16 newly elected active members and 25 newly elected corresponding members of ANAS were awarded diplomas on May 24.
At the event, ANAS President, Academician Akif Alizadeh congratulated the new members, wished them success in further scientific work and in implementation of the basic principles, goals and priorities of state policy, urged them to unite for the future development of blighty science.
Speaking about the recent General Meetings of ANAS, Academician noted that, at the events were discussed the issues that were of great importance for the development of the national science and socio-cultural life of the republic: "Decisions were taken in connection with such issues as continuation of the Academy's activities aimed at Fulfillment of the tasks set by President Ilham Aliyev with the aim of developing science, ensuring active participation of ANAS in the implementation of the "Strategic Roadmaps for the National Economy and the Mainstream" Economy, preferences of scientific research in priority sectors, etc., as well as were held elections to the membership of ANAS".
At the meeting, ANAS President awarded diplomas to the new members of the Academy, badges with a portrait of Nizami Ganjavi and a certificate.