İnstitutun əməkdaşı magistrantların elmi konfransında II yerə layiq görülüb 2017-05-26 11:56:56 / KONFRANSLAR
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitututun magistrantı Şəlalə Mansurova 11-12 may 2017-ci il tarixlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetində keçirilmiş magistrantların XVII Respublika elmi konfransında iştirak edib.
19 istiqamət (riyaziyyat, mexanika, kimya və kimya-texnologiya, innovasiyalı iqtisadiyyatın inkişafının müasir problemləri, Azərbaycan multikulturalizmi və s.) üzrə materialların qəbul olunduğu tədbirdə Ş.Mansurovanın “Bulud texnologiyaları: xidmətlər və modellər” mövzusunda konfrans materialı “Yeni informasiya texnologiyaları” istiqaməti üzrə 2-ci yerə layiq görülüb. Konfransda Ş.Mansurovaya diplom təqdim olunub.

Colleague of Institute was awarded with Second place at the scientific conference of the of masters 2017-05-26 11:56:56 / CONFERENCES
Magistrate of Information Technology Institute Shalala Mansurova was attended to XVII scientific conference of the magistrates held at Sumgait State University on May 11-12,2017.
Papers on 19 directions (mathematics, mechanics, chemistry and chemical technology, innovative modern problems of economic development, the multiculturalism etc.) were delivered at the meeting. Shalala Mansurova  delivered a report on "Cloud technologies, services and model” in direction  of "New information technologies”. Diploma  were introduced  to Sh. Mansurova at the conference.