İnstitutun Gənclər üçün Prezident Mükafatı laureatı AMEA-nın Fəxri Fərmanı ilə təltif olunub 2017-02-22 17:02:32 / KONFRANSLAR
İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun böyük elmi işçisi, Gənclər üçün Prezident Mükafatı laureatı, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Lyudmila Suxostat “Gənclər günü” münasibətilə AMEA-nın Fəxri Fərmanı ilə təltif edilib. Fərmanı gənc alimə AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadə Fevralın 15-də AMEA Rəyasət Heyətinin növbəti iclasında  təqdim edib.  Tədbirdə, həmçinin daha 8 gənc alim akademiyanın Fəxri Fərmanları ilə təltif olunublar.
Qeyd edək ki, L.Suxostat AR Prezidenti İlham Əliyevin 27 yanvar 2017-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, Gənclər üçün Prezident mükafatına layiq görülmüşdür. Bu mükafat elm, mədəniyyət, o cümlədən ədəbiyyat və incəsənət, təhsil və ictimai fəaliyyət sahələrində xüsusi fərqlənən gənclər üçün nəzərdə tutulub.

The winner of the Presidential Prize for Youth was awarded with Honorary Diploma of ANAS 2017-02-22 17:02:32 / CONFERENCES
February 15, at the next meeting of the Presidium of Azerbaijan National Academy of Sciences on the occasion of "Youth Day" young employees were awarded the Honorary Diploma of ANAS.
President of ANAS, Academician Akif Alizadeh presented Honorary Diploma of ANAS to a senior research fellow of the Institute of Information Technology, the winner of the Presidential Prize for Youth, PhD in Technical Sciences Lyudmila Sukhostat and other eight young  scientists.
Note that L.Suxostat  has been awarded the Presidential Award for Youth according to the decree of President Ilham Aliyev dated 27 January 2017.