16 dekabr 2016-cı il tarixdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə doktorluq imtahanı test üsulu ilə keçirildi.  İmtahanda 2 nəfər -  Bakı Dövlət Universitetinin dissertantı Ramin Səmədov və Sumqayıt Dövlət Universitetinin dissertantı Şəlalə Cəfərova iştirak edirdilər.
Qeyd edək ki, AMEA prezidentinin 10 noyabr 2016-cı il tarixli 626 saylı "Qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında" sərəncamına əsasən “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə doktorluq imtahanının qəbul edilməsi üçün İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda  komissiya yaradılmışdır.
Komissiyanın sədri, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri - texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev, texnika üzrə fəlsəfə doktorları Rəşid Ələkbərov, Fərhad Yusifov institutun elmi katibi Mədinə Səidovadır.

Doctoral exam was held at the Institute of Information Technology 2016-12-22 10:44:30 / CONFERENCES
On 16 December, in 2016, doctoral exam on "System analysis, control and information processing" specialty  was held at the Institute of Information Technology. 2 people  exam - candidate for a degree of Baku State University Ramin Samadov  and candidate for a degree of Sumqayit State University, Shalala Jafarova attended to the exam.
Note that, commission was established according to No. 626 order dated 10 November 2016 of the president of ANAS on ''Conduction of the winter session" to take exam on "System analysis, control and information processing"  speciality at the Institute of Information Technology.
Chairman of the Commission is the director of institute, academician  Rasim Alguliyev, members are DSc Ramiz Aliguliyev, PhDs Rashid Alakbarov and Farhad Yusifov and scientific secretary of the institute Madina Saidova.