Yaponiyada şübhəli şəxslərin 3D-şəkilləri hazırlanacaq 2016-02-09 11:33:44 / KONFRANSLAR
Sifətin tanınması texnologiyasının hüquq mühafizə orqanlarının işində tətbiqi genişlənir. Şəkil və videosiqnal skan edilərək insan sifətinin cizgiləri fərqləndirilir, daha sonra məlumat bazasındakı nümunələrlə müqayisə edilir.
hi-news.ru saytının məlumatına görə, Tokio şəhərinin polis departamentinin mütəxəssisləri cari ilin aprelindən həbs edilmiş şübhəli şəxslərin 3D-şəkillərini hazırlayacaq.
Bu təşəbbüsün mahiyyəti ondan ibarətdir ki, 3D-fotoşəkil müşahidə kameraları tərəfindən qeydə alınmış görüntülərdə cinayətkarı daha sürətli və effektiv tanımağa imkan verəcək. Bununla yanaşı, insanın sifətini qismən örtən obyektlər onun tanınmasına mane olmayacaq.
3D-kameralar bütün region üzrə “102” polis bölməsində quraşdırılacaq və çəkilmiş sifət cizgiləri mərkəzi polis departamentinin məlumat bazasında saxlanılacaq.

Japanese police will make 3D-pictures of suspects 2016-02-09 11:33:44 / CONFERENCES
Face Detection Technology beginning to be applied in the work of law enforcement agencies increasingly. As a rule, we are talking about scanning photographs or video, and the allocation of human faces on it and then comparing them with samples from the database. Then all went to art experts of the Department of Tokyo police that since April this year will make full 3D-images of the detained suspects.
The meaning of this initiative lies in the fact that the bulk picture which will enable faster and more efficient to identify the offender in the records from surveillance cameras. This recognition should not prevent even objects partially covering his face, like baseball caps and other hats. 3D-cameras will be installed in 102 police stations throughout the region, and kept all made casts of people will be in the database of the central police department.