Azərbaycan İnternet İdarəçiliyi Forumunda təmsil olunur 2015-11-11 10:11:01 / KONFRANSLAR
Braziliyanın Juan-Pesoa şəhərində 10-cu İnternet İdarəçiliyi Forumu (Internet Governance Forum/IGF) işə başlayıb. igf2015.br saytının məlumatına görə, dünən start götürən və noyabrın 13-dək davam edəcək tədbir çərçivəsində informasiya cəmiyyəti və internetin idarə edilməsi məsələləri müzakirə ediləcək.
Builki forumun əsas mövzusu "İnternet idarəçiliyinin təkamülü: dayanıqlı inkişaf hüquqları və imkanlar”dır.
IGF 2015-də kibertəhlükəsizlik və etibar, internet iqtisadiyyatı, hərtərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsi, internetdə insan hüquqları və digər məsələlər müzakirə olunacaq.
Beynəlxalq Forumda ölkəmizi Azərbaycan Prezident administrasiyası yanında ictimai-siyasi məsələlər üzrə şöbənin baş məsləhətçisi Ceyran Əmiraslanova təmsil edəcək. Tədbirdə, həmçinin Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının (UNDP)  Bakı ofisinin əməkdaşları və IGF-in yerli nümayəndəsi iştirak edəcək.
Xatırladaq ki, Azərbaycan 2012-ci ilin 6-9 noyabr tarixlərində “Bakutel” sərgi-konfransı çərçivəsində 7-ci İnternet İdarəçiliyi Forumuna ev sahibliyi edib.

Azerbaijan is represented by the Internet Governance Forum 2015-11-11 10:11:01 / CONFERENCES
Brazil's Juan-peso 10th in the Internet Governance Forum (Internet Governance Forum / IGF) has kicked off. igf2015.br According to the website, which started yesterday and will last until November 13. During the event, management will discuss the information society and the Internet.
The main theme of this year's forum is "the evolution of Internet governance: the rights and opportunities of sustainable development" is.
IGF 2015 cyber security and trust in the Internet economy, comprehensive cooperation, human rights and other issues will be discussed on the Internet.
Our country, as well as the International Forum of Azerbaijani Presidential Administration socio-political department chief adviser will represent the activist stream. The event, as well as the United Nations Development Programme (UNDP) office employees and the local representative will attend the IGF.
Earlier, on November 6-9, 2012, the "Baku" exhibition and conference has hosted the 7th Internet Governance Forum.