Akademik Rasim Əliquliyev ACM-in əməkdar üzvü seçilmişdir 2015-07-22 09:43:50 / KONFRANSLAR
AMEA-nın akademik-katibi, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev ACM-in (Association for Computing Machinery – Hesablama Texnikası Assosiasiyası) əməkdar üzvü seçilmişdir. ACM-in üzvlərinin 25 faizini təşkil edən əməkdar üzvlüyə iş təcrübəsi ən azı 10 il olan, yüksək elmi nailiyyətləri ilə seçilən, davamlı Peşəkar Üzvlüyü 5 il təşkil edən üzvlər seçilir.
Qeyd edək ki, 1947-ci ildə əsası qoyulmuş ACM kompüter mühəndisliyi, kompüter elmləri üzrə mütəxəssisləri birləşdirən, hesablama texnologiyalarının inkişafına dəstək verən, İKT üzrə mütəxəssislərin formalaşmasına yardımçı olan dünyanın ən böyük elm və təhsil cəmiyyəti hesab olunur. ACM cəmiyyət üzvlərinə kollektiv fikir yürütmək, məlumatları paylaşmaq, mühüm problemləri araşdırmaq, idarəçilik kimi qabiliyyətləri aşılayır, cəmiyyət üzvlərinin şəxsi inkişafına, uğurlu karyera qurmasına dəstək olur, professional şəbəkə imkanları təmin etməklə üzvlərinin özünüinkişafına şərait yaradır.

ACM honored member of the Academic Rasim Aliguliyev 2015-07-22 09:43:50 / CONFERENCES
Academician-Secretary of the National Academy of Sciences, director of the Institute of Information Technology, the academic Rasim Aliguliyev ACM (Association for Computing Machinery) honored a member. Honored member of ACM members, who make up 25 percent of the at least 10 years of experience, high academic achievements, distinguished members who are 5 years of continuous Professional Membership.
Note that the ACM, founded in 1947, computer engineering, computer science specialists, uniting computing technologies to support the development of ICT specialists in the formation of a subsidiary, is the world's largest educational and scientific society. ACM members of the collective reflection of society, to share information, explore key issues, such as the ability of management to inculcate members of society, personal development, support to establish a successful career, ozunuinkisafına members by providing opportunities for professional networking opportunities.