Həkimlərə “rəqəmsal pasiyentlər” üzərində təlim keçəcəklər 2015-04-29 10:01:45 / KONFRANSLAR
naked-science.ru saytının məlumatına əsasən, Sinqapurda keçirilən “Smart Nations Innovation” konfransı zamanı alimlər “Rəqəmsal pasiyentlər” layihəsini təqdim ediblər.
“İnsan beynini və ya ürəyini skan edərək hiper-realistik holoqram yaradılır. Həkimlər bu holoqramdan istifadə etməklə orqanda yaranmış problemləri müəyyənləşdirir və müalicə edir”, - deyə ABŞ-ın “Microvena” əczaçılıq şirkətinin təsisçisi Rudi Mazoççi bildirib.
Onun sözlərinə görə, qabaqcıl texnologiyaların köməyi ilə pasiyentin bədəninin virtual kartını və orqanlarının rəqəmsal surətini yaratmaq mümkündür. Xüsusi cihazlardan istifadə etməklə həkim pasiyenti fiziki olaraq hiss edə biləcək. Beləliklə, cərrah ilkin virtual əməliyyatı həyata keçirəcək və “məşqlərin nəticəsini görəcək.

Doctors' digital patient "will be trained on 2015-04-29 10:01:45 / CONFERENCES
According to the naked-science.ru, Singapore, the "Smart Nations Innovation" conference in academics "Digital Patients" was presented.
"By scanning the human brain or the heart of hyper-realistic hologram is created. Doctors detect and treat the problems of the body is through the use of hologram ", - the US" Microvena "Rudi Mazocci founder of the pharmaceutical company said.
According to him, with the help of advanced technologies and digital copy of the patient's body and organs is possible to create a virtual card. Using a special device, which a doctor can feel physically patient. Thus, the surgeon will carry out the virtual operation, and "training" to see the outcome.