“Riyaziyyat və Mexanikanın Müasir Problemləri” XII Beynəlxalq Elmi Konfransı öz işinə başlayıb 2025-09-04 10:00:00 / KONFRANSLAR
Sentyabrın 3-də Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun təşkilatçılığı ilə “Riyaziyyat və mexanikanın müasir problemləri” adlı XII Beynəlxalq elmi konfransın açılış mərasimi keçirilib.
Konfrans Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu, Özbəkistan Elmlər Akademiyasının V.İ. Romankovski adına Riyaziyyat İnstitutu və Türkiyə Cümhuriyyəti Yıldız Texniki Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Tədbirin sonunda konfrans öz işini plenar sessiyalar və tematik seksiyalarla davam etdirib.
Qeyd edək ki, üç gün davam edəcək konfransda 10-dan artıq ölkədən tanınmış alimlərin iştirakı ilə məruzələr təqdim olunacaq, həmçinin gənc tədqiqatçılar üçün elmi seminarlar və panel müzakirələri keçiriləcək.

XII International Scientific Conference "Modern Problems of Mathematics and Mechanics" kicked off 2025-09-04 10:00:00 / CONFERENCES
On September 3, the opening ceremony of the XII International Scientific Conference “Modern Problems of Mathematics and Mechanics” took place, organized by the Institute of Mathematics and Mechanics of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
The conference was jointly organized by the Institute of Mathematics and Mechanics of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, the Institute of Information Technology, the V.I. Romankovsky Institute of Mathematics of the Academy of Sciences of Uzbekistan, and Yıldız Technical University of the Republic of Turkey.
Following the opening ceremony, the conference continued with plenary sessions and thematic sessions .
The three-day conference will feature presentations by distinguished scientists from more than 10 countries, as well as scientific seminars and panel discussions designed to engage young researchers.