“EaPEC 2022” üçün əla başlanğıc – Rəqəmsal transformasiya, şəbəkə və insan əlaqələrinin gücü 2022-10-10 13:00:00 / KONFRANSLAR
Xəbər verdiyimiz kimi, 28-29 sentyabr tarixlərində “JW Marriott Absheron Baku” hotelində “5-ci Şərq Tərəfdaşlığı E-infrastrukturlar Konfransı” (The 5th Eastern Partnership E-infrastructures Conference – “EaPEC 2022”) baş tutdu. GEANT Assosiasiyasının təşəbbüsü və koordinasiyası ilə həyata keçirilən, “EaPConnect” (‘EU4Digital: Connecting Research and Education Communities) layihəsi çərçivəsində reallaşdırılan tədbir 2 gün ərzində Avropa ölkələrinin alim və mütəxəssislərini bir araya gətirdi.
“EaPConnect” saytında bu konfransın açılış mərasimi ilə bağlı “EaPEC 2022 üçün əla başlanğıc – Rəqəmsal transformasiya, şəbəkə və insan əlaqələrinin gücü” adlı xəbər dərc olunub.

A great start to EaPEC 2022 – Digital transformation and the power of network and human connections. 2022-10-10 13:00:00 / CONFERENCES
As we reported, “The 5th Eastern Partnership E-infrastructures Conference – “EaPEC 2022” took place on September 28-29 at the JW Marriott Absheron Baku hotel. The event, initiated and coordinated by the GEANT Association, within the framework of the “EaPConnect” ('EU4Digital: Connecting Research and Education Communities) project brought together scientists and specialists from European countries for 2 days.
EaPConnect website published a news about the opening ceremony of this conference entitled “A great beginning for EaPEC 2022 - Digital transformation, network and power of human connections”.