AICT 2021 konfransı öz işinə başlayıb 2021-10-13 14:00:00 / KONFRANSLAR
Oktyabrın 13-də “İnformasiya və kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi üzrə 15-ci IEEE beynəlxalq konfransı” (AICT 2021) öz işinə başlayıb. Tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan, ümumi maraq və problemlər ətrafında birləşən alim və mütəxəssisləri bir araya gətirməkdir.
“Zoom” platforması üzərindən onlayn keçiriləcək beynəlxalq konfransın əsas istiqamətlərinə Big data mühəndisliyi, maşın təlimi, kibertəhlükəsizlik, İKT-də yeni texnologiya və tendensiyalar, təhsildə və tibbdə İKT və s.  daxildir.
Oktyabrın 15-dək davam edəcək tədbirə dünyanın 70 ölkəsindən alim və mütəxəssislərin qatılacağı gözlənilir.
Qeyd edək ki, AICT 2021-ə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun 2 əməkdaşının məruzəsi qəbul olunub.

The AICT 2021 conference has started 2021-10-13 14:00:00 / CONFERENCES
The 15th IEEE International Conference on the Application of Information and Communication Technologies (AICT 2021) has started on October 13. The main purpose of the event is to bring together scientists and experts from around the world, united around common interests and problems.
The main directions of the international conference, which will be held online on the Zoom platform, will be Big Data Engineering, machine learning, cybersecurity, includes new technologies and trends in ICT, ICT in education and medicine.
The event, which will last until October 15, is expected to be attended by scientists and experts from 70 countries.
It should be noted that the report of 2 employees of the Institute of Information Technology of ANAS was accepted for AICT 2021.