İnstitutun direktoru və şöbə müdiri GEANT Assosiasiyasının Baş Assambleyasının 24-cü iclasında iştirak ediblər 2021-06-23 14:00:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA-nın vitse-prezidenti, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev və institutun şöbə müdiri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Babək Nəbiyev 21-22 iyun 2021-ci il tarixlərdə GEANT-ın Baş Assambleyasının 24-cü iclasında iştirak ediblər. Onlayn tədbirə Avropa, eləcə də, Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrinin Elm və Təhsil şəbəkələrindən nümayəndələr və  layihə icraçıları qoşulub.
Tədbirdə GEANT Assosiasiyasının 2020-ci il üzrə illik hesabatı təqdim edilib, eləcə də 2021-2026-ci illər üzrə strategiyası təsdiq olunub.  Bundan əlavə, GEANT tərəfindən təqdim edilən xidmətlərdə son yeniliklər haqqında məlumat verilib.
İclasda, həmçinin COVID-19 pandemiyasının Elm və Təhsil Şəbəkələrinin iş fəaliyyətinə təsiri üzrə müzakirələr aparılıb. Gələcəkdə keçirilməsi nəzərdə tutulan konfranslar və görüşlər barədə ümumi məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Baş Assambleya GEANT-ın ən yüksək idarəetmə orqanıdır. Üzv təşkilatların nümayəndələri ildə ən azı 2 dəfə görüşürlər.

The director and head of the department of the institute took part in the 24th meeting of the General Assembly of the GEANT Association 2021-06-23 14:00:00 / IMPORTANT EVENTS
Vice-president of ANAS, director of the Institute of Information Technology, academician Rasim Alguliyev and head of the department of the institute, PhD in technical sciences Babek Nabiyev took part in the 24th meeting of the General Assembly of GEANT on June 21-22, 2021. The online event was attended by representatives of science and education networks from Europe and the Eastern Partnership countries, as well as project implementers.
The annual report of the GEANT Association for 2020 was presented at the event, as well as the strategy for 2021-2026 was approved. In addition, information was provided on the latest innovations in the services provided by GEANT.
The meeting also discussed the impact of the COVID-19 pandemic on the work of Science and Education Networks. General information was provided on future conferences and meetings.