2017-ci ildə ilk uçan avtomobil satışa çıxarılacaq 2015-03-19 10:59:27 / KONFRANSLAR
Slovakiya istehsalçıları tərəfindən satışa çıxarılacaq “Aeromobil”in həm avtomobil, həm də şəxsi təyyarə kimi tamamilə funksional olması nəzərdə tutulur.
ictnews elektron xəbər xidməti hitech.vesti.ru saytına istinadən bildirir ki, uçan maşının dəyəri ilk vaxtlar 100 min avrodan aşağı olmayacaq. “Biz ikiölçülü məkandakı trafiki üçölçülü məkana keçirməyə ehtiyac duyuruq” – deyə bildirən layihənin yaradıcısı Yuray Vasulik əmindir ki, mövcud infrastrukturun çatışmazlıqlarına baxmayaraq, artıq yaxın illərdə uçan avtomobillər bizə adi gələcək.
“Aeromobil”in yaradıcılarının sözlərinə görə, Avropa Birliyi şirkətə yardım etməyə və yeni ixtiranın istehsalı və azad satışını lisenziyalaşdırmağa hazırdır. Belə avtomobilin uçuşu üçün 200 metr uzunluğunda zolaq kifayətdir.
Uçan avtomobildə yanacaq qismində adi avtomobil benzinindən istifadə olunacaq. Avtomobil sürmə rejimində saatda 160 km-dək, uçuş rejimində 200 km-dək sürət yığır. Yerüstü rejimdə 100 kilometrə 8 litr, uçuş rejimində 15 litr benzin işlədir. Əsas çətinlik ondan ibarətdir ki, uçan maşını sürmək üçün əksər ölkələrin qanunvericiliyinə görə pilota lisenziya tələb olunur.

The first flying car will go on sale in 2017 2015-03-19 10:59:27 / CONFERENCES
Slovakia will be sold by the producers of "Aeromobil" in the car, as well as personal aircraft is expected to be fully functional.
According to the website of the electronic news service hitech.vesti.ru Presently, the cost of flying the machine will not be less than 100 thousand euros for the first time. "We need to place the two-dimensional to three-dimensional space traffic" - he is confident that the project creator Yuray Vasulik, despite the shortcomings of the existing infrastructure, flying cars in the coming years we will come to normal.
"Aeromobil" of the founders of the European Union to assist the company is prepared to license the sale and production and release of new inventions. 200 meters long enough to strip the car for such a flight.
Benzinindən ordinary car flying car will be used as a fuel. Driving mode, up to 160 km per hour, the flight mode accelerates to 200 km. 8 liters per 100 km of the surface mode, flight mode uses 15 liters of petrol. The main difficulty lies in the fact that the laws of most countries, according to the flying pilot's license to drive a car is required.