Azərbaycan Prezidenti: Gələn il bizim üçün böyük quruculuq ili olacaq 2021-01-01 13:58:00 / KONFRANSLAR
“Tezliklə biz bu bölgələrə həyat qaytarmalıyıq. Çünki mən orada olarkən gördüm ki, erməni vəhşiliyinin sərhədi yoxdur, hər tərəf dağıdılıb, hər tərəf viran edilib və aydındır ki, bu dağıntılar müharibə zamanı olan dağıntılar deyil. Çünki müharibə zamanı belə dağıntılar olmayıb. Müharibədən sonra, işğaldan sonra onlar bizim tarixi, mədəni, dini irsimizi silmək istədilər, şəhərlərimizi yerlə bir etdilər ki, heç zaman bundan sonra azərbaycanlılar o torpaqlara qayıtmasınlar. Amma səhv etdilər, yanıldılar, biz artıq qayıtmışıq, qayıdacağıq və Qarabağ bölgəsi dünyanın ən inkişaf etmiş bölgələrindən birinə çevriləcəkdir”.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Türkiyənin milli müdafiə naziri Hulusi Akarın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edərkən söyləyib.
Dövlətimizin başçısı vurğulayıb ki, gələn il bizim üçün böyük quruculuq ili olacaq, ilkin tapşırıqlar verilib.

President of Azerbaijan: Next year will be a year of great construction for us 2021-01-01 13:58:00 / CONFERENCES
“We must bring these regions back to life soon. Because when I was there, I saw that the Armenian savagery has no borders, it was destroyed on all sides, it was devastated on all sides, and it is clear that these destructions are not the destructions of the war. Because there were no such destructions during the war. After the war, after the occupation, they wanted to erase our historical, cultural and religious heritage, destroy our cities so that Azerbaijanis would never return to those lands. But they made a mistake, we have already returned, we will return, and the Karabakh region will become one of the most developed regions in the world.”
AZERTAC informs that the statement came from President Ilham Aliyev while receiving a delegation led by Turkish National Defense Minister Hulusi Akar.
The head of state noted that next year will be a year of great construction for us, and preliminary instructions have been given.