“3D Print Conference”da 3D-modelləşdirmə haqqında məruzələr dinləniləcək 2015-02-04 09:13:55 / KONFRANSLAR
12 fevral 2015-ci il tarixdə Bakıda yerləşən Park Inn By Radisson otelində keçiriləcək konfransda Lama Niu, Alexander Sosnovski, Raif İsmayılov, Emil Həsənli, Fərhad Abirbekov və digər mütəxəssislər çıxış edəcəklər.
“3D Project” şirkətinin texniki-istehsal şöbəsinin rəhbəri Emil Həsənli 3D-çap, 3D-skan, 3D-modelləşdirmə və virtualizasiya xidmətləri, həmçinin maket istehsalının bütün tipləri, texniki startap-layihələr üçün hazırlama və reallaşdırma prototipləri haqqında məlumat verəcək. O, “3D-modelləşdirmə: ideyadan hazır modelə qədər” mövzusunda məruzə ilə çıxış edəcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda 3D-texnologiyaların imkanlarından istifadə edən ilk şirkətlərdən olan 3D Project ətraf mühitin üçölçülü formatda modelləşdirilməsi və müxtəlif miqyaslarda yaradılması üzrə ixtisaslaşıb. 3D Project həmçinin konfransın sponsoru rolunda çıxış edəcək.
Konfransda çıxış edəcək məruzəçilər haqqında ətraflı məlumatı rəsmi saytdan əldə etmək mümkündür: 3dprint.az

3D-modeling and virtualization innovations at 3D Print Conference. 2015-02-04 09:13:55 / CONFERENCES
On February 12, 2015 Park Inn by Radisson, Baku will for the first time host conference on advanced 3D printing and scanning technology - 3D Print Conference. Specialized event will be visited by Lama Niu, Alexander Sosnovsky, Raif Ismayilov, Emil Hasanli, Farhad Abirbayov and other experts.
"3D Project" Head of Technical Production Division Emil Hasanli will provide information on the 3D printing, 3D scanning, 3D-modeling and virtualization services, as well as all types of models, development and realization of prototypes for technical start-up projects. He will make a report on "3D-modeling: from idea to the finished model".