Azərbaycan İnternet məkanında yeni onlayn domen qeydiyyatı servisi təqdim edilib 2015-01-28 12:20:49 / KONFRANSLAR
Azərbaycan İnternet məkanında domen və hostinq satışı xidmətləri üzrə yeni onlayn servis təqdim edilib.
“ICTnews” xəbər xidmətinin məlumatına əsasən, “Smarthost” adlanan bu servis “www.smarthost.az”  İnternet ünvanında yerləşir.
Layihənin müəllifləri domen və hostinq satışı xidmətlərinin asanlaşdırılması üçün yeni mexanizmin yaradılması üzərində böyük iş görüblər və nəticə olaraq hazırda qeyd edilən saytda istifadəçilər bütün qeydiyyat və alış-veriş prosedurlarını onlayn rejimdə və daha sürətlə həyata keçirirlər.
Məlumatların təhlükəsizliyi yüksək etibarlılığa malik olan şəxsi serverlər vasitəsi ilə təmin edilir. Layihə “*.AZ” domen zonasının rəsmi qeydiyyatçısı “İntrans”şirkəti tərəfindən akkreditə olunub.

New online domain registration service was introduced in the Internet space 2015-01-28 12:20:49 / CONFERENCES
The sale of the domain and hosting services on the Internet in a new online service was introduced.
"Revealed" according to the news service, "smarthost" called the service "www.smarthost.az" is located on the Internet.
The drafters of the domain and hosting services have done a great job on the creation of a new mechanism for facilitating and as a result, all of the users on the site at the above-mentioned procedures for the registration and on-line shopping and carry out more rapidly.
Reliable data security is provided by the individual servers. Project "* .az" the official registrar for the domain zone "Intrans" has been accredited by the company.