Britaniyada hərbi süni intellekt tədqiqatları mərkəzi yaradılacaq 2018-05-25 10:31:00 / MARAQLI MƏLUMATLAR
Böyük Britaniyada vəzifəsi ölkənin təhlükəsizlik səviyyəsinin və müdafiə qabiliyyətinin artırılmasından ibarət olacaq süni intellekt texnologiyalarının hazırlanması mərkəzi istifadəyə veriləcək.
belta.by məlumatında bildirilir ki, Birləşmiş Krallıq Müdafiə Nazirliyinin məlumatına görə, yeni struktur Britaniyanın cənubunda Porton-Daun şəhərində yerləşən hərbi elmi-texniki laboratoriyanın bazasında yaradılacaq. Yeni qurumun vəzifəsi süni intellekt texnologiyalarının hərbi sahədə tətbiqi və inkişafı proseslərini yaxşılaşdırmaq və sürətləndirməkdir. Mərkəzin əsas fəaliyyət sahəsini pilotsuz hərbi texnika, kibermühafizə, qərarların qəbulunda komanda heyətinə yardım sistemləri sahəsində texnologiyalar, eləcə də informasiya müharibəsi ilə mübarizə təşkil edəcək.
Birləşmiş Krallıq artıq ölkənin təhlükəsizliyi üçün potensial təhdidlərlə mübarizə üçün texnoloji innovasiyaların inkişafına təxminən 1 milyard dollar sərf edib.

UK to create a military research center for artificial intelligence 2018-05-25 10:31:00 / INTERESTING INFORMATION
In the UK, a center for the development of artificial intelligence technologies will be opened, whose activities will be aimed at improving the level of security and defense capacity of the country.
According to the website of the Ministry of Defense of the United Kingdom, the new structure will be created on the basis of a military science and technology laboratory in the British city of Porton Down in the south of the country. The task of the new structure is to improve and speed up the processes of introducing and developing artificial intelligence technologies in the military sphere. The main activities will be developments in the field of unmanned military equipment, counteraction to information warfare, cyber defense, as well as systems to assist the command staff in decision-making.
According to the British Ministry of Defense, the United Kingdom has already spent £ 800 million (over $ 1 billion) on the development of technological innovation to deal with potential threats to the country's security.