6 dekabr - rabitə və informasiya texnologiyaları sahəsi işçilərinin peşə bayramıdır 2017-12-06 16:00:00 / MARAQLI MƏLUMATLAR
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 2 dekabr 2006-cı il tarixli Sərəncamı ilə hər il bu tarixdə rabitə və informasiya texnologiyaları sahəsi işçilərinin peşə bayramı günü qeyd olunur.
6 dekabr Azərbaycanda ilk telefon xəttinin çəkilişi tarixinə təsadüf etdiyindən bu təqvim həm də rabitənin təşəkkülü kimi də təqvimə düşüb. Beləliklə, Azərbaycan rabitəsinin 136 illik tarixi inkişaf yolu vardır.
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun kollektivi rabitə və informasiya texnologiyaları sahəsində çalışan bütün işçiləri peşə bayramları münasibətilə təbrik edir, onlara işlərində müvəffəqiyyətlər arzulayır.

December 6 is a professional holiday of communication and IT workers 2017-12-06 16:00:00 / INTERESTING INFORMATION
By the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 2, 2006, every year on this date is celebrated on the professional holiday of employees of communication and IT.
Since the 6th of December was the date of the first telephone line in Azerbaijan, this calendar has also become the calendar of the communication. Thus, Azerbaijani communication has a 136-year history of development.
The collective of the Institute of Information Technology of ANAS congratulates all employees working in the field of communication and information technologies on their professional holiday and wishes them success in their work.