İnstitutda ixtisas üzrə doktorluq imtahanı keçirildi 2017-06-13 17:00:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Bu gün AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə test üsulu ilə doktorluq imtahanı keçirildi. İmtahanda  3 nəfər – institutun dissertantları İsmayıl Sadıqov,Maqsud Həsənzadə və Sumqayıt Dövlət Universitetinin doktorantı Gülnarə Abbasova iştirak edirdi.
Qeyd edək ki, AMEA prezidentinin 12 may 2017-ci il tarixli 270 saylı “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə doktorluq imtahanının qəbul edilməsi üçün İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda  komissiya yaradılmışdır.
Komissiyanın sədri, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, üzvləri –AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Rəşid Ələkbərov və institutun elmi katibi Mədinə Səidovadır.

Institute of Information Technology held doctoral exams in the specialties 2017-06-13 17:00:00 / IMPORTANT EVENTS
Today at the Institute of Information Technology of ANAS, a doctoral examination was held in the specialty "System Analysis, Management and Information processing" on the basis of the testing method. 3 people took part in the exam: PhD students of the institute Ismail Sadigov, Magsud Hasanzadeh and doctoral student of Sumgait State University Gulnara Abbasova.
It should be noted that in accordance with the decree of the President of ANAS No. 270 "On holding the summer examination session" of May 12, 2017, the Commission for the adoption of the doctoral examination on the specialty "System Analysis, Management and Development of Information" was established at the Institute of Information Technology.
The chairman of the commission is the Director of the institute, Academic Rasim Alguliyev, and the members are corresponding member of ANAS, Dr. Engineering Ramiz Alguliyev, Dr. Engineering Rashid Alakbarov and scientific secretary of the institute Madina Saidova.