Blokçeyn texnologiyası İnternetin ikinci nəslidir 2017-05-30 14:00:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Blokçeyn texnologiyası bankların nüfuzunu yox edəcək, elektroşəbəkələrin effektivliyini yüksəldəcək, musiqi sənayesini dəyişəcək və jurnalistikanı xilas edəcək.
Bu barədə məlumatı “Blockchain Revolution” kitabının həmmüəllifi Aleks Tapskott İspaniyanın Madrid şəhərində keçirilən “Digital Business” beynəlxalq konqresində məlumat verib.
Tapskottun sözlərinə görə, blokçeyn texnologiyası İnternetin ikinci nəslidir. İnternetin əsas ideyası faylların orijinalının saxlanılması ilə yanaşı, onların surətini göndərmək imkanıdır. O, nəhəng rəqəmsal çap dəzgahı kimi işləyir: “İnformasiya üçün çap dəzgahına malik olmaq yaxşıdır, mənfi cəhət odur ki, qurğu pulu və ya aktivləri də çap edir. Burada blokçeynə ehtiyac yaranır”.
hightech.fm saytında bildirilir ki, blokçeyn texnologiyası rəqəmsal aktivləri izləməyə, onların orijinallığını təsdiq etməyə imkan verir, icazəsiz köçürülmənin qarşısını alır.  Valyuta əməliyyatları üçün onun necə qiymətli olduğu məlumdur. Lakin onun köməyilə həm də digər rəqəmsal dəyərlər, müqavilələr və əmlakların mübadiləsini aparmaq mümkündür.

The technology of blockhein is the second generation of the Internet 2017-05-30 14:00:00 / IMPORTANT EVENTS
Blokchein will deprive banks of influence, increase the efficiency of electric grids, correct the music industry and save journalism. This was told by Alex Tapscott, co-author of the book Blockchain Revolution, directors and managers at the International Digital Business Congress in Madrid.
"The technology of blockade is the second generation of the Internet," said Tapscott. The basic idea of the Internet is the ability to forward copies of files while preserving the original. It works like a giant digital printing press. "It's good to have a press for information," he says, "but it's bad when he prints money or assets." Here comes the blockade.
The technology blocker allows you to track digital assets, confirm their authenticity and do not give copies without permission. Its value for foreign exchange operations is obvious, but with its help you can exchange and other digital values, contracts and other confirmed property.