E-dövlətin monitorinqi və idarə edilməsi üçün effektiv mexanizmlərə həsr olunmuş məqalə nüfuzlu jurnalda dərc olunub 2015-09-09 10:31:39 / KONFRANSLAR
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev və şöbə müdiri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Fərhad Yusifovun “The Effective Mechanisms in Monitoring and Management of E-Government” (“E-hökumətin monitorinqi və idarə edilməsi üçün effektiv mexanizmlər”) adlı məqaləsi “Journal of Public Administration and Governance” jurnalında dərc olunub.
Məqalədə e-dövlətin formalaşdırılması və idarəetmə prinsipləri tədqiq edilib. Veb-analitikanın tətbiqi problemləri e-dövlətin idarəetmə göstəricilərinin səmərəliliyinin artırılması vasitəsi kimi araşdırılıb. Veb-analitika e-dövlətin monitorinqi və idarəetməsi üçün effektiv əks əlaqə mexanizmlərindən biri kimi təhlil olunub.

Effective mechanisms for monitoring and management of e-government in the prestigious journal has published an article on 2015-09-09 10:31:39 / CONFERENCES
Director of the Institute of Information Technology ANAS academic Rasim Aliguliyev, and head of the department of PhD Farhad Yusifov "The Effective Mechanisms of Monitoring and Management of e-Government" ("effective mechanisms for the monitoring and management of e-government"), entitled "Journal of Public Administration and Governance "was published in the journal.
The article explores the principles of e-government formation and management. Web analytics application performance problems and improve the efficiency of e-government as a tool of governance investigated. Web analytics, monitoring and management of e-government as one of the effective feedback mechanisms were analyzed.