İnstitutun 2021-ci il üzrə fəaliyyət planlarının müzakirəsinə start verildi 2021-02-01 12:31:00 / KONFRANSLAR
İnstitutda şöbələrin 2021-ci il üzrə fəaliyyət planlarının müzakirəsinə həsr olunmuş iclaslar başladı.
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Elmi şurasının növbəti onlayn iclası keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev açaraq rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyət planının müzakirəsi çərçivəsində cari ildə şöbələrdə görüləcək işlər, aparılacaq elmi tədqiqatlar və həyata keçiriləcək layihələr barədə məlumatların veriləcəyini diqqətə çatdırdı.
Akademik institutun qlobal elmi mühitə inteqrasiyası, əməkdaşların elmi-nəzəri fəaliyyətinin gücləndirilməsi və kadr potensialının artırılması  istiqamətində işlərin aparılmasının vacibliyini vurğuladı.
R.Əliquliyev bildirdi ki, aktual problemlərin aşkar olunması, dərin elmi araşdırmaların aparılması və əldə olunan nəticələrin “Scopus”, “Web of Science” kimi nüfuzlu bazalara daxil olan yüksək istinad indeksli, impakt faktorlu jurnallarda çap olunması hər bir şöbənin qarşısında duran mühüm vəzifə olmalıdır.
Alim hər bir şöbə əməkdaşına elmi fəaliyyətlərini stimullaşdırmağı və rəqabətədavamlı tədqiqatlarla məşğul olmağı tövsiyə etdi.

The discussion of the Institute’s action plans for 2021 has started 2021-02-01 12:31:00 / CONFERENCES
Meetings dedicated to the discussion of the action plans of the departments for 2021 have started t the Institute.
The next online meeting of the Scientific Council of the Institute of Information Technology of ANAS was held.
The vice president of ANAS, director of the Institute, academician R.Alquliyev opening the event, said that information on the work to be done in the departments, scientific researches and projects to be implemented in the departments this year will be provided within the discussion of the action plan of the institution.
1. Alguliyev said that the identification of current problems, conducting in-depth scientific research and publication of the results in high reference index, impact factor journals included in such authoritative databases as Scopus, Web of Science should be an important task for each department.
The scientist advised each employee to stimulate their scientific activities and engage in competitive research.