Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların II Beynəlxalq Elmi Konfransları keçiriləcək 2020-11-24 13:10:00 / KONFRANSLAR
13-28 aprel 2021-ci il tarixlərdə Bakı Ali Neft Məktəbində Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların II Beynəlxalq Elmi Konfransları keçiriləcək.
Ümummilli lider Heyder Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünün qeyd olunması ilə bağlı silsilə tədbirlər çərçivəsində keçiriləcək konfransda “Kimya və kimya mühəndisliyində dayanıqlı inkişaf”, “Neft-qaz geologiyası və mühəndisliyi”, “Proseslərin avtomatlaşdırılması və informasiya təhlükəsizliyi” mövzularında müzakirələr aparılacaq.
Tədbirlər ölkəmizdə və xaricdə müvafiq sahələrdə fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələri və elmi-tədqiqat qurumlarının tələbə və gənc tədqiqatçılarına həyata keçirdikləri tədqiqatların nəticələrini təqdim etmək üçün bir platforma rolunu oynayacaq. Həmçinin bu istiqamətdə təcrübə və fikir mübadiləsinin genişləndirilməsinə şərait yaradacaq. Konfrans Azərbaycan, rus və ingilis dillərində keçiriləcək.
Elmi konfranslarda iştirak etmək üçün məruzələri 11 yanvar 2021-ci il tarixinə qədər müvafiq tələblərə uyğun olaraq Bakı Ali Neft Məktəbinin internet səhifəsində (http://conference-bhos.az) elektron qeydiyyatdan keçməklə təqdim etmək lazımdır.

II International Scientific Conferences of Students and Young Researchers will be held 2020-11-24 13:10:00 / CONFERENCES
On April 13-28, 2021, Baku Higher Oil School will host the II International Scientific Conference of Students and Young Researchers.
The conference, which will be held as part of a series of events to mark the 98th anniversary of national leader Heydar Aliyev, will include discussions on "Sustainable Development in Chemistry and Chemical Engineering", "Oil and Gas Geology and Engineering", "Automation of processes and Information Security".
The events will serve as a platform for students and young researchers of higher education institutions and research institutions operating in relevant fields in our country and abroad to present the results of their research. It will also facilitate the expansion of exchange of experience and ideas in this area. The conference will be held in Azerbaijani, Russian and English.
To participate in scientific conferences, reports must be submitted by January 11, 2021 in accordance with the relevant requirements by electronic registration on the website of the Baku Higher Oil School (http://conference-bhos.az)