Dekabrın 3-də Çinin Çjetszyan əyalətində IV Ümumdünya İnternet konfransı (World Internet Conference) öz işinə başlayıb.
ria.ru saytının məlumatına görə, dekabrın 5-dək davam edəcək konfransın gündəliyində süni intellekt, İnternet vasitəsilə yoxsulluqla mübarizə, yeni çağırışlar şəraitində İnternet kommunikasiyaları və sosial məsuliyyət, qlobal rəqəmsal iqtisadiyyat, kiberməkan normaları, eləcə də kiberməkandan cinayətlərin və terror aktlarının törədilməsi üçün istifadənin qarşısının alınmasında beynəlxalq əməkdaşlıq kimi məsələlər yer alıb.
Bu il tədbirdə dünyanın 80 ölkəsindən 1,5 min iştirakçı, o cümlədən “Alibaba” şirkətinin rəhbəri Cek Ma, “Apple” korporasiyasının rəhbəri Tim Kuk, İnternet yaradıcılarından biri Elliton Kan, “Kasperski laboratoriyası” antivirus şirkətinin rəhbəri Yevgeni Kasperski və digərləri iştirak edir.

In China, opened the World Conference on the Internet 2017-12-04 10:00:00 / INTERESTING INFORMATION
The main topics of the conference, which will last until December 5, will be issues such as artificial intelligence, the fight against poverty through the Internet, Internet communication and social responsibility in the face of new challenges, the global digital economy, cyberspace standards, as well as international cooperation in countering the use of cyberspace for the commission of crimes and terrorist acts, ria.ru reports.
This year, more than 1,500 participants from 80 countries take part in the conference, including the head of Alibaba, Jack Ma, the head of Apple Tim Cook, one of the Internet fathers Robert Elliott Kahn, the founder and head of Kaspersky Lab Eugene Kaspersky and others.