Düşüncənin gücü ilə idarə olunan ilk avtomobil təqdim olunacaq 2017-11-17 13:00:00 / MARAQLI MƏLUMATLAR
Cari ilin dekabr ayında “Vuzpromekspo 2017” sərgisində ilk dəfə Rusiyanın düşüncənin gücü ilə idarə olunan elektrik avtomobilinin konsepti təqdim ediləcək. Sağlamlıq imkanları məhdud insanlar üçün nəzərdə tutulmuş “neyromobil”in konsepti N.İ.Lobaçevski adına Nijeqorod Dövlət Universitetinin mütəxəssisləri tərəfindən hazırlanıb.
rueconomics.ru saytının məlumatına görə, istehsalçılar beyin və avtomobilin bort sistemləri arasında məlumat mübadiləsinə imkan verəcək sistemin üzərində işləyirlər. Xüsusi alqoritmlər beyin siqnallarını tanıyacaq və onları avtomobilin idarəetmə sisteminə ötürəcəklər. Unikal avtomobilin kütləvi istehsalına 2020-ci ildə başlanması planlaşdırılır. “Neyromobil”in qiymətinin 9250-16650 ABŞ dolları təşkil edəcəyi gözlənilir.

Russia will introduce the world's first neuromobile ... 2017-11-17 13:00:00 / INTERESTING INFORMATION
At the exhibition "Vuzpromexpo-2017" in December, the concept of a Russian electric vehicle will be introduced for the first time, the management of which will be carried out by the power of thought. The concept of the future of the neuromobile was developed by the specialists of the Nizhny Novgorod State University. NI Lobachevsky.
To recognize brain signals of different modalities, the developers have provided a special registration system, the car will read them through special algorithms.
Serial production of a unique car is planned to start by 2020. The cost of such a machine is expected to be about 550-990 thousand rubles.