İnstitutun əməkdaşı II “CAREN Regional Şəbəkə Konfransı”nda iştirak edib 2017-05-08 11:08:24 / KONFRANSLAR
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun sektor müdiri Babək Nəbiyev 24-27 aprel 2017-ci il tarixlərdə Qırğızıstan Respublikasında (QR) keçirilən II “CAREN Regional Şəbəkə Konfransı” və “İKT sahəsində qadın təşəbbüsləri” adlı tədbirlərdə iştirak edib.
QR Prezident administrasiyasının rəhbəri, Avropa Birliyinin Qırğızıstan nümayəndəsi, QR Təhsil naziri, Qırğızıstan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, Qırğız-Türk Manas Universitetinin rektoru və digərlərinin də iştirak etdiyi tədbir çərçivəsində e-elm, e-tibb, e-təhsil, distant təhsil, elmmetriya və digər mövzularda məruzələr dinlənilib, müzakirələr aparılıb.
B.Nəbiyev, həmçinin Qırğızıstanın elm-kompüter şəbəkəsi KRENA-nın fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub.

Colleague of institute attended to "Caren Regional Networking Conference" 2017-05-08 11:08:24 / CONFERENCES
Sector chief of the Institute of Information Technology Babak Nabiyev participated in "Caren Regional Networking Conference" and  "women's initiatives in the field of ICT" events held in the Kyrgyz Republic, on April 24-27, 2017.
Head of administration of the president of the Kyrgyz republic, kyrgyz representative of the European Union, President of Kyrgyz National Academy of Sciences Republic, Minister of Education of the Kyrgyz Republic, rector of Kyrgyz-Turkish Manas University and others also attended to the event. Reports on e-science, e-medicine, e-learning, distance education, scientometric and other issues were heard and discussed.