“Apple”, “Google” və “Facebook” 60 il sonra da fəaliyyət göstərəcək 2017-04-27 16:09:57 / KONFRANSLAR
Yaxın günlərdə “Silicon Valley Comic Con” sərgisi keçiriləcək. Tədbirin təşkilatçısı tanınmış ixtiraçı və “Apple” şirkətinin həmtəsisçisi Stiv Voznyakdır. 4pda.ru saytının məlumatına görə, Voznyak sərgi ərəfəsində “USA Today” nəşrinə verdiyi müsahibəsində yaxın 58 illə bağlı proqnozunu səsləndirib. O, düşünür ki, 2075-ci ilədək indiki səhraların ərazisində gələcəyin şəhərləri ucaldılacaq və ev problemi aradan qalxacaq.
“Apple” həmtəsisçisinin proqnozuna əsasən, insanları hər yerdə süni intellekt əhatə edəcək. Pasiyentlərə həkimə müraciət etmədən diaqnoz qoyulacaq və müalicə üçün reseptlər yazılacaq. Həmçinin “Apple”, “Google” və “Facebook” kimi nəhənglər daha da genişlənəcək.
“Apple” korporasiyası 1911-ci ildə təsis edilmiş “IBM” şirkəti kimi uzun müddət fəaliyyət göstərəcək. Son maliyyə rübündə “Apple”ın kapitalı 246,1 milyard dollar təşkil edib. Bu korporasiya bir çox sahələrə sərmayə yatıra bilər. 2075-ci ildə “Apple” şirkətinin fəaliyyətini dayandıracağını düşünmək gülməli olar. Bu fikir “Google” və “Facebook” şirkətlərinə də aiddir”, – deyə Stiv Voznyak bildirib.

The co-founder of Apple made a prediction for 2075 2017-04-27 16:09:57 / CONFERENCES
Next weekend, Silicon Valley Comic Con, a traditional exhibition of pop culture and technology. Exhibition will be organized by the world-famous inventor and one of the founders of Apple Steve Wozniak. On the eve of the exhibition, he gave an interview to USA Today and told how he Sees our future within the next 58 years, 4pda.ru reports. Wozniak believes that by 2075, the cities of the future will grow in the present desert regions and people will not have to worry about housing problems.
The co-founder of Apple is sure that people everywhere will be surrounded by artificial intelligence. Patients will be able to receive a diagnosis and prescriptions for treatment without the need to consult a doctor. According to Wozniak, Mars will be colonized to accommodate heavy industry, and the US will become a residential sector.
Steve Wozniak also believes that in 2075 such giants as Apple, Google and Facebook will become even more popular.
"Apple will exist for a long time, like ibm, which was founded in 1911. look at the financial state of apple – $ 246.1 billion at the end of the last financial quarter, it can invest in anything. it would be funny, if this company did not exist in 2075. the same goes for google and facebook, "said steve wozniak.