Prezident İlham Əliyev “BakuTel-2015” sərgisi ilə tanış olub 2015-12-07 11:44:20 / KONFRANSLAR
Prezident İlham Əliyev Baku Expo Mərkəzində “BakuTel-2015” XXI Azərbaycan Beynəlxalq telekommunikasiya və informasiya texnologiyaları sərgisi ilə tanış olub.
Dövlət başçısına məlumat verilib ki, dekabrın 5-dək davam edəcək “BakuTel-2015” beynəlxalq sərgisində 200-dən artıq şirkət iştirak edir. Yeni şirkətlərin diqqətini cəlb edən sərgidə bu il debütantların sayı iştirakçıların ümumi sayının 15 faizini təşkil edir.
Sonra Prezident İlham Əliyev sərginin pavilyonları ilə tanış olub.
“BakuTel-2015” sərgisi çərçivəsində “Azerspace-2” peykinin orbitə çıxarılması barədə Azərbaycan Prezidentinin iştirakı ilə “Azərkosmos” ASC ilə Fransanın “Arianespace” şirkəti arasında müqavilə imzalanıb.

President Ilham Aliyev "BakuTel-2015" exhibition was 2015-12-07 11:44:20 / CONFERENCES
President Ilham Aliyev in Baku Expo Center, "BakuTel-2015" exhibition in the twenty-first became acquainted with the Azerbaijan International Telecommunications and Information Technologies.
The head of state was informed that it will continue till December 5, "BakuTel-2015" international exhibition is attended by more than 200 companies. The number of newcomers attracted the attention of new companies at the fair this year, 15 percent of the total number of participants.
Then, President Ilham Aliyev got acquainted with the exhibition pavilions.
"BakuTel-2015" exhibition "Azerspace-2" satellite into orbit with the participation of the Azerbaijani President, "Azerkosmos" and the French "Arianespace" company signed an agreement.