Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun baş mühəndisi “Əməkdar mühəndis” fəxri adına layiq görülüb 2015-11-06 13:34:06 / KONFRANSLAR
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 70 illik yubileyi münasibətilə AMEA əməkdaşlarına fəxri adların verilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Azərbaycan elminin inkişafındakı xidmətlərinə görə fəxri adlara layiq görülənlər sırasında AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun baş mühəndisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Rəşid Ələkbərov da vardır. Prezidentin Sərəncamı ilə Rəşid Qurbanəli oğlu Ələkbərov “Əməkdar mühəndis” fəxri adına layiq görülüb.
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun kollektivi Rəşid müəllimi təbrik edir, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar diləyir!

President of the Republic of Azerbaijan, chief engineer with the Institute of Information Technology "Honored engineer" was awarded 2015-11-06 13:34:06 / CONFERENCES
President Azerbaijan Republic Ilham Aliyev on the occasion of the 70th anniversary of the National Academy of Sciences signed a decree on awarding employees.
Among the honors awarded to the development of science in the Institute of Information Technology's chief engineer, has a PhD in technical sciences Rashid Alakbarov. By the Order of the President Rashid Alakbarov Gurbanali "Honored engineer" was awarded.
Rashid Alakbarov congratulated the staff of the Institute of Information Technology teacher, and I wish him every success in his future endeavors!