Elm TV-nin rəhbəri “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif edilib 2015-07-24 09:13:35 / KONFRANSLAR
Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin 15 iyul 2015-ci il tarixli Sərəncamı ilə Elm TV-nin rəhbəri, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun sektor müdiri Xatirə Cabbarzadə “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif edilib.
AMEA internet-televiziyasının rəhbəri bu fəxri mükafata Azərbaycan Respublikasında kütləvi informasiya vasitələrinin inkişafındakı xidmətlərinə görə layiq görülüb. Mükafatı Gülüstan sarayında Azərbaycan milli mətbuatının yaranmasının 140 illik yubileyinə həsr olunan təntənəli mərasimdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ictimai-siyasi məsələlər üzrə köməkçisi, professor Əli Həsənov təqdim edib.
Dövlət və hökumət nümayəndələrinin, millət vəkillərinin, tanınmış media təmsilçilərinin iştirak etdiyi mərasim dövlət himninin səslənməsi ilə başlayıb.
Sonra Azərbaycan milli mətbuatının inkişaf tarixi ilə bağlı film nümayiş olunub.
Tanınmış media nümayəndələrinə dövlət mükafatları təqdim olunduqdan sonra  AR Prezidenti yanında KİV-in İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun “Birinci Avropa Oyunlarını ən geniş və dolğun işıqlandıran KİV” mövzusunda keçirdiyi müsabiqənin qalibləri mükafatlandırılıb. Azərbaycan Mətbuat Şurasının Ali Media Mükafatının təqdimatı olub.
Daha sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun 22 iyul – Milli Mətbuat Günü münasibətilə elan etdiyi fərdi jurnalist yazı müsabiqəsində birinci yeri tutmuş jurnalistlərə mükafatlar təqdim edilib.

Elm TV's Head "Honorary Diploma of the President of the Republic of Azerbaijan" was awarded 2015-07-24 09:13:35 / CONFERENCES
Azerbaijani President Ilham Aliyev's order dated July 15, 2015, the head of the Elm TV, the head of the Institute of Information Technology sector Memorial Jabbarzadeh "Honorary Diploma of the President of the Republic of Azerbaijan" was awarded.
Internet TV Leader of the honorary prize was awarded for the development of mass media in Azerbaijan. The award of the 140th anniversary of the Azerbaijani national press Golestan Palace ceremony dedicated to the social and political affairs assistant to the President of the Republic of Azerbaijan, Ali Hasanov presented.
State and government officials, MPs, representatives of the media, attended the ceremony began with the national anthem.
After the film was shown about the history of the development of Azerbaijan's national press.
Well-known media representatives after the state awarded the State Support Fund for Media Development under the President of the Republic, "the media covering the Games the most comprehensive and detailed on" Winners of the contest. Media Award was presented in the Supreme Council of the Press.
Then the State Support Fund for Development of Mass Media under the President of the Republic on July 22 - National Press Day, which was declared on the individual journalist writing contest awards were presented to the media in the first place.