Smartfonun sınmış ekranı öz-özünə bərpa olunacaq 2015-07-08 09:48:45 / KONFRANSLAR
Böyük britaniyalı kimyaçılar zaman keçdikcə bərpa olunmaq qabiliyyətinə malik yeni material ixtira ediblər. İlk öncə təyyarənin qanadlarının təmiri üçün hazırlanmış innovativ texnologiya istənilən səthin bərpasına imkan verəcək.
hitech.vesti.ru saytının məlumatına görə, yeni texnologiyanı Dunkan Vassın rəhbərliyi altında Bristol Universitetində çalışan tədqiqatçılar hazırlayıb. Alim bildirib ki, onun komandası insan dərisinin zədəni sağaltmaq qabiliyyətindən ilhamlanıb.
Qeyd edək ki, elektronika istehsalçıları artıq bir neçə ildir özü bərpa olunan materiallar üzərində təcrübə aparırlar.

The handset itself will be restored broken screen 2015-07-08 09:48:45 / CONFERENCES
British chemists have invented a new material has the ability to recover over time. First of innovative technology developed for the repair of aircraft wings, which will allow the resumption of any surface.
According to hitech.vesti.ru, Duncan Vassın new technology developed under the guidance of the University of Bristol researchers. The scientist said his team was inspired by the human skin's ability to recover from trauma.
Note that electronics manufacturers for several years, he conducted experiments on renewable materials.