Bu gün Kazanda (Tatarıstan Respublikası) İnnopolis şəhərinin təntənəli açılışına həsr olunmuş “RİF.İnnopolis” İT-konfransı keçirilir.
İki gün davam edəcək tədbirdə runetin infrastrukturu, şəbəkədə təhlükəsizlik məsələləri, sosial İT-layihələr, startaplara dəstək ekosistemi, İnternet və hüquq, veb-işləmələrin xüsusiyyətləri və onlayn-KİV-in gələcəyi mövzusunda məruzələr dinləniləcək. Proqramın ayrıca bloku əməliyyat sistemlərinin yaradılmasına həsr olunmuş “Os Day” konfransıdır.
İnnopolis şəhəri rəsmən konfrans günü açılacaq. Burada 155 min nəfərin yaşayışı nəzərdə tutulub ki, onların 50 faizini İT-mütəxəssislər təşkil etməlidir. Şəhərdə universitet və texnopark da salınacaq. İnnopolisin qurulmasına 650 milyard rubl sərf olunub. İnşaat işləri 2012-ci ildə başlayıb. lenta.ru xəbər saytının bildirdiyinə görə, əvvəlcə layihə İT-kənd adlandırılmışdı, burada 50 min nəfərin yaşaması nəzərdə tutulmuşdu. Sonra isə layihənin miqyası artırılmışdı.
“RİF.İnnopolis” konfransı “RİF.Region-2015” layihəsi çərçivəsində keçirilir. Tədbirin təşkilatçıları Rusiya Elektron Kommunikasiyalar Assosiasiyası, İnternet-təşəbbüslərinin İnkişafı Fondu, İnternet Texnologiyaları Regional İctimai Mərkəzi, “DZ Systems” və Rusiya Elmlər Akademiyasının Sistemli Proqramlaşdırma İnstitutudur.

"RIFInnopolis" IT is the start of conference 2015-06-10 09:30:39 / CONFERENCES
Today in Kazan (Tatarstan Republic) Innopolis ceremony dedicated to the opening of "RIFInnopolis" IT-conference.
The two-day event infrastructure in Runet, network security issues, social IT projects to support the ecosystem of start-ups, Internet and law, website features and developments will hear reports on the future of online media. The program is dedicated to the creation of a separate unit of operating systems, "Os Day" conference.
Innopolis city officially opened the conference. 155 thousand people are expected to live here, they should make up 50 percent of the IT professionals. University and industrial park will be built in the city. Innopolisin 650 billion rubles were spent on the establishment. Construction work began in 2012. lenta.ru According to the news site, the project called IT-village, where 50 thousand people were meant to live. Then we increased the scale of the project.
"RIFInnopolis" meeting "RIFRegion-2015" held within the project. The organizers of the Russian Association of Electronic Communications, Internet initiatives Development Fund, Regional Public Center of Internet Technologies, "DZ Systems" and the Russian Academy of Sciences, Institute for System Programming.