İnformasiya təhlükəsizliyinin multidissiplinar problemlərinə həsr olunmuş konfrans başa çatdı 2015-05-15 10:10:13 / KONFRANSLAR
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda İnformasiya təhlükəsizliyinin multidissiplinar problemləri üzrə II Respublika elmi-praktiki konfransının bağlanış mərasimi keçirildi. Tədbirin seksiya iclaslarının sədrləri - AMEA-nın akademik katibi, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik  Rasim Əliquliyev, texnika üzrə elmlər doktoru Ramiz Alıquliyev və texnika üzrə elmlər doktoru, professor Məsumə Məmmədova çıxış edərək konfransın geniş fikir, bilik və təcrübə mübadiləsinin aparılması, bu sahədə mövcud problemlərin həlli üçün yeni imkanların yaranması baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirdilər.
Seksiya iclaslarında təqdim olunmuş məruzələri yüksək qiymətləndirən akademik R.Əliquliyev bugünkü konfransın informasiya təhlükəsizliyinin elmi-praktiki problemlərinin həllinə öz töhfəsini verəcəyinə əminliyini ifadə etdi.

Multidisciplinary conference on information security issues has ended 2015-05-15 10:10:13 / CONFERENCES
Information Security Institute of Information Technology of multidisciplinary scientific-practical conference on the problems of the closing ceremony of the Second Republic. In the meetings of the heads of sections - academic secretary, the director of the Institute of Information Technology, the academic R.Aliguliyev, doctor of technical sciences, Ramiz Aliguliyev and Doctor of Technical Sciences, professor Masuma Mammadova views on the conference, exchange of knowledge and experience in this field the emergence of new opportunities for solving the existing problems, he noted the importance of.
He is the academic sessions of the conference praised the reports submitted scientific and practical problems of information security, said he would do his best.