Dissertasiya şurasının iclası keçirildi 2015-05-13 10:38:30 / KONFRANSLAR
Dissertasiya şurasının sədr müavini, texnika üzrə elmlər doktoru, professor Ələkbər Əliyev gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verərək, iclasın 3338.01 - “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisasında 2 dissertasiya işi üzrə rəsmi opponentlərin, aparıcı təşkilatın və müdafiənin tarixinin təyin edilməsi məsələlərinə həsr olunduğunu bildirdi.
İclasda texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq iddiasında olan Lyudmila Suxostatın “Şəxsin səsə görə biometrik identifikasiyası sistemlərinin sintezi üçün metod və alqoritmlərin işlənməsi” mövzusunda dissertasiya işi üzrə rəsmi opponentlər texnika üzrə elmlər doktoru, professor Famil Məmmədov və texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Nizami Cəfərov, aparıcı təşkilat AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, dissertasiya işinin müdafiə tarixi 12 iyun 2015-ci il təyin olundu və təsdiq edildi.
Digər iddiaçı Üzeyir Qurbanlının “Gömrük işində risklərin idarə olunması üçün metod və alqoritmlərin işlənməsi” mövzusunda dissertasiya işi üzrə rəsmi opponentlər texnika üzrə elmlər doktoru, professor Cavanşir Məmmədov və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Nazlı Həsənova, aparıcı təşkilat Azərbaycan Texniki Universitetinin “İnformasiya texnologiyaları və proqramlaşdırma” kafedrası, dissertasiya işinin müdafiə tarixi 12 iyun 2015-ci il təyin olundu və təsdiq edildi.

Dissertation Council Meeting 2015-05-13 10:38:30 / CONFERENCES
Chairman of the council, Doctor of Technical Sciences Professor A. Aliyev gave information about the agenda of the meeting 3338.01 - "System analysis, control and information processing" thesis specialty 2 official opponents, the leading organization dedicated to the protection of the history of that said.
At the meeting, to the degree of Doctor of Philosophy in Technology Lyudmila Suxostatın "according to a person's voice biometric authentication system of algorithms and methods for the synthesis of the thesis" the official opponents, Doctor of Technical Sciences, professor Famil Mammadov, PhD, Associate Professor Nizami Jafarov, National Academy of Sciences Institute of Control Systems is a leading organization, the thesis was defended on June 12, 2015 and was approved.
Other claimants Uzeyir Gurbanli "Customs in the development of methods and algorithms for risk management thesis on" The Official opponents Doctor of Technical Sciences, professor Javanshir Mammadov and PhD spoiled Hasanov, chief of the Azerbaijan Technical University, "Information technology and programming" department , the thesis was defended on June 12, 2015 and was approved.