Dissertasiya şurasının sədri, AMEA-nın akademik katibi, institutun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verərək, iclasın 3338.01 - “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə dissertasiya işlərinin təqdim edilməsi və kuratorların təsdiqi məsələlərinə həsr olunduğunu bildirdi.
İclasda texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq iddiasında olan Lyudmila Suxostatın “Şəxsin səsə görə biometrik identifikasiyası sistemlərinin sintezi üçün metod və alqoritmlərin işlənməsi” və Üzeyir Qurbanlının “Gömrük işində risklərin idarə olunması üçün metod və alqoritmlərin işlənməsi” mövzusunda dissertasiya işləri təqdim edildi, kuratorlar təyin olunaraq təsdiq edildi.
İddiaçı L.Suxostatın dissertasiya işi üzrə kuratorlar texnika üzrə elmlər doktoru, professor Famil Məmmədov və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Rəşid Ələkbərov, iddiaçı Ü.Qurbanlının dissertasiya işi üzrə kuratorlar isə texnika üzrə elmlər doktoru, professor Cavanşir Məmmədov və texnika üzrə fəlsəfə doktoru Firudin Ağayev təyin olundu.

The next meeting of the Dissertation сouncil 2015-05-04 11:17:42 / CONFERENCES
Chairman of the board, secretary of ANAS, director of the institute, academician R.Aliguliyev providing information about the agenda of the meeting 3338.01 - "System analysis, control and information processing" on the submission of dissertations and curators have been dedicated to approval.
At the meeting, to the degree of Doctor of Philosophy in Technology Lyudmila Suxostatın "vote in person in the development of methods and algorithms for the synthesis of biometric authentication systems," and Ezra Gurbanly "Customs in the development of methods and algorithms for risk management" was presented in the thesis work, curators identified was approved.
The plaintiff's thesis LSuxostatın curators Doctor of Technical Sciences, professor Famil Mammadov and PhD in technical sciences Rashid Alakbarov, the curators of the plaintiff UQurbanlının thesis Doctor of Technical Sciences, professor Javanshir Mammadov and Agayev were Ali PhD.