AMEA-nın müxbir üzvü Ramiz Alıquliyev beynəlxalq konfransın proqram komitəsinə üzv seçilib 2021-05-05 18:15:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev “Siqnalların Emalı və Süni İntellekt Sahəsində Nailiyyətlər” mövzusunda III beynəlxalq konfransın  (3rd International Conference on Advances in Signal Processing and Artificial Intelligence – ASPAI-2021proqram komitəsinin üzvü seçilib.
17-19 noyabr 2021-ci il tarixlərdə Portuqaliyanın Porto şəhərində keçiriləcək konfransın gündəliyinə süni intellekt alqoritmləri, intellektual sistem arxitekturaları, hibrid intellektual və ekspert sistemlər, sensor sistemləri, maşın təlimi, süni neyron şəbəkələri, qeyri-səlis məntiq, biometriya, nitqin tanınması və s. mövzular daxildir.
ASPAI-2021-in keçirilməsində əsas məqsəd süni intellekt və siqnal emalı texnologiyaları sahəsində tanınan aparıcı beynəlxalq tədqiqatçıları, alim və mütəxəssisləri bir araya gətirmək, müvafiq mövzularda bilik və təcrübələri paylaşmaqdır.

Corresponding member of ANAS Ramiz Aliguliyev was elected a member of the program committee of the international conference 2021-05-05 18:15:00 / IMPORTANT EVENTS
Ramiz Aliguliyev, Head of the Department of the Institute of Information Technology of ANAS, Corresponding Member of ANAS, PhD in Technical Sciences elected member of 3rd International Conference on Advances in Signal Processing and Artificial Intelligence – ASPAI-2021.
The agenda of the conference, which will be held on November 17-19, 2021 in Porto, Portugal, includes artificial intelligence algorithms, intelligent system architectures, hybrid intelligent and expert systems, sensory systems, machine learning, artificial neural networks, fuzzy logic, biometrics, speech recognition, etc. topics include.
The main purpose of ASPAI-2021 is to bring together leading international researchers, scientists and experts in the field of artificial intelligence and signal processing technologies, to share knowledge and experience on relevant topics.