2014-cü ildə dünyada İnternetə qoşulmanın orta sürəti 25 faiz artıb 2015-01-16 11:31:36 / KONFRANSLAR
“Akamai Technologies” şirkəti dünyanın müxtəlif ölkələrində İnternetə çıxış sürəti üzrə nəticələrini elan edib. Uzun illər liderliyini qoruyub saxlayan Cənubi Koreya yenidən birinci pillədə yer alıb.
Mütəxəssislərin 2014-cü ilin üçüncü rübü üzrə qiymətləndirməsinə görə, planetdə İnternetə qoşulmanın orta sürəti təxminən 4,5 Mbit/s təşkil edib ki, bu da ötən illə müqayisədə 25 faiz yüksəkdir. Cənubi Koreyada bu göstərici illik hesablama üzrə 14 faiz artaraq 25,3 Mbit/s təşkil edib.
İnternetə qoşulmanın orta sürəti üzrə ikinci yerdə 16,3 Mbit/s göstəriciyə malik Honkonq dayanıb ki, bu da ötənilki göstəricini 29 faiz qabaqlayır. İlk onluqda, həmçinin Yaponiya (15 Mbit/s), İsveçrə (14,5 Mbit/s), İsveç (14,1 Mbit/s), Niderland (14.0 Mbit/s), İrlandiya (13.9 Mbit/s), Latviya (13.4 Mbit/s), Çexiya (12.3 Mbit/s) və Sinqapur (12.2 Mbit/s) yer alıb.
Qlobal şəbəkəyə çıxışın maksimal sürəti 24,8 Mbit/s qiymətləndirilir. Ən yüksək nəticəni Honkonq (84,6 Mbit/s), Sinqapur (83 Mbit/s) və Cənubi Koreya (74,2 Mbit/s) göstərib.
Mobil şəbəkələrə qoşulmanın orta sürəti üzrə lider Cənubi Koreya (18.2 Mbit/s) olub. Bu kateqoriya üzrə Afrikada Misir (2.8 Mbit/s), Avropada Slovakiya (10.9 Mbit/s), Şimali Amerikada Kanada (7.9 Mbit/s) və Cənubi Amerikada Venesuela (6.0 Mbit/s) ən yüksək nəticə göstəriblər. Ən aşağı göstərici İranda (0.9 Mbit/s) qeydə alınıb.
Mobil şəbəkələrə qoşulmanın maksimal sürəti üzrə Sinqapur (98.0 Mbit/s) lider olub. Bu kateqoriya üzrə Afrikada Misir (16.3 Mbit/s), Avropada Türkiyə (59.5 Mbit/s), Şimali Amerikada Kanada (28.7 Mbit/s) və Cənubi Amerikada Venesuela (27.1 Mbit/s) lider ölkələr sırasındadır.

In 2014, the average speed Internet access in the world increased by 25 percent 2015-01-16 11:31:36 / CONFERENCES
"Akamai Technologies" company announced the results of the speed Internet access in different countries around the world. For many years, maintained its leadership ranks first in South Korea.
In the third quarter of 2014, according to experts, the average speed Internet access in the planet is about 4.5 Mbit / s, which is 25 percent higher than last year. This figure increased to 14 percent of South Korea's annual calculation of 25.3 Mbit / s.
The average speed Internet access in second place on 16.3 Mbit / s with a figure standing in Hong Kong, which is 29 percent ahead of last year's figure. The top ten, as well as in Japan (15 Mbit / s), Switzerland (14.5 Mbit / s), Sweden (14.1 Mbit / s), the Netherlands (14.0 Mbit / s), Irish (13.9 Mbit / s), Latvia (13.4 Mbit / s), Czech Republic (12.3 Mbit / s) and Singapore (12.2 Mbit / s) included.
The maximum speed of access to a global network of 24.8 Mbit / s measured. Hong Kong is the highest (84.6 Mbit / s), Singapore (83 Mbit / s) and South Korea (74.2 Mbit / s) shown.
The average speed connection to mobile networks in South Korea's leader (18.2 Mbit / s) was. This category Africa, Egypt (2.8 Mbit / s), Europe, Slovakia (10.9 Mbit / s), North America and Canada (7.9 Mbit / s) and South America, Venezuela (6.0 Mbit / s) showed the highest scores. Iran has the lowest (0.9 Mbit / s) was recorded.
The maximum speed connection to mobile networks, Singapore (98.0 Mbit / s) has been a leader. This category Africa, Egypt (16.3 Mbit / s), Europe, Turkey (59.5 Mbit / s), North America and Canada (28.7 Mbit / s) and South America, Venezuela (27.1 Mbit / s) is one of the leading countries.