Düşmənin e-poçtunu “spam qəbiristanlığına” çevirmək mümkündür 2018-02-22 11:00:00 / MARAQLI MƏLUMATLAR
“Product Hunt” şirkəti cinayətkarları cəzalandırmaq məqsədilə Revenge Spamadlı yeni sayt təqdim edib. Xidmət bədniyyətlilərin poçt qutusunu çox miqdarda reklam məktubları ilə “zibilləməyə” imkan verir.
lenta.ru saytının məlumatına görə, bunun üçün istifadəçi saytdakı xüsusi qrafaya öz “düşməni”nin e-poçt ünvanını daxil etməli və Get Revenge düyməsinə basmalıdır. Sonra xidmət həmin şəxsin ünvanını “çirkin fəaliyyətlə məşğul olan” şirkətlərə göndərəcək və bir çox arzuolunmaz e-poçtlara əlavə edəcək. Lakin istehsalçılar xəbərdarlıq edir ki, elektron poçt qutusuna hücum həmin an baş tutmayacaq: “Hücumun dərhal baş verməsini gözləməyin. Çünki biz “Spam” qovluğuna deyil, “İnbox” qovluğuna daxil olmağa çalışırıq”.
Saytda həmçinin bildirilir ki, artıq 70 mindən çox insan bu xidmətdən istifadə edib. Bununla belə, Revenge Spam-ın qara siyahısına düşməyin qarşısını almaq mümkündür: bu xidmət saytda üç dollara satılır.
Qeyd edək ki, 2017-ci ilin yayında fransalı ekspert spamerlərə aid olan nəhəng verilənlər bazası haqqında məlumat dərc etmişdi. Orada şəbəkə istifadəçiləri haqqında məlumatların olduğu 711 milyondan çox poçt ünvanı və 80 milyon qeyd yer almışdı.

Found a way to turn mail an enemy in the graveyard of spam 2018-02-22 11:00:00 / INTERESTING INFORMATION
The company Product Hunt has submitted a site to punish abusers of Spam Revenge. The service allows you to clog the Inbox of enemies a huge number of promotional emails.
For this users need to enter the email address your enemy in a special column on the website and click the Get Revenge. Then the service will send the victim’s address for several companies that “will do all the dirty work” and sign an email to a lot of spam. However, the developers warn that the attack on the e-mail Inbox will not start immediately.
“Don’t expect the bombing immediately. In the end, we’re trying to get into the Inbox and not the Spam folder”, — stated in the description page.
The site also reported that the service currently used by more than 70 thousand people. However, getting into the blacklist Revenge Spam can be prevented: this service is sold on the website for three dollars.
In the summer of 2017, the French expert in the field of security has published information about the largest database belonging to the spammers. It contained more than 711 million email addresses and 80 million records with information about users of the network.