"Bakı Elm Festivalı-2014"də institutun fəaliyyətini əks etdirən stend nümayiş olunub 2014-12-02 12:05:02 / KONFRANSLAR
10-11 noyabr tarixlərdə Azərbaycanda ilk dəfə "Bakı Elm Festivalı-2014" keçirilir.
Festivalın birinci günü proqrama daxil olan istiqamətlərdə Milli Azərbaycan Tarixi, Arxeologiya və etnoqrafiya və digər muzeylərə ümumilikdə səkkiz elmi ekskursiya təşkil olunub, həmçinin AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanası, Geologiya və Geofizika, Fizika, Ədəbiyyat və digər institutlarında, Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Tibb Universiteti və başqa ali təhsil müəssisələrində 23 elmi-populyar mühazirələr dinlənilib. Bu gün isə ölkə alimlərinin ixtiralarına aid eksponatların nümayişi, maraqlı mühazirələr və əyləncəli elmi şouların nümayişi nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, festivalda AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun fəaliyyətini əks etdirən stend və videoçarx də nümayiş olunub. Qonaqlara institutda aparılan elmi-tədqiqat, elmi-innovasiya işlərinin nəticələrini əks etdirən elmi əsər və kitablar, jurnal və bukletlər haqqında ətraflı məlumat verilib.

The activities of the institute are exhibited at "Baku Science Festival-2014" 2014-12-02 12:05:02 / CONFERENCES
"Baku Science Festival-2014" was held for the first time, November 10-11, 2014.
The first day of the festival included eight scientific excursion in total at the National Museum of Azerbaijan History, Museums Archaeology and Ethnography and others, as well as 23 scientific-popular lectures at the Central Scientific Library of ANAS, Institutes of Geology and Geophysics, Physics, Literature, and others, Azerbaijan State Oil Academy, Baku State University, Azerbaijan Medical University and others. On the second day scientists presented interesting and entertaining presentations and exhibits related to their inventions and researches.
Note that the Institute of Information Technologies presented its stand and video on its performance. The guests were informed about the Institute’s research, scientific innovations, works and books, magazines and brochures.