“Google”un süni intellekti proqramçıları üstələyib 2017-10-20 15:00:00 / MARAQLI MƏLUMATLAR
Süni intellekt erası reallığı dəyişdirəcək və bəşəriyyətə mövcudluğun yeni səviyyəsinə nail olmağa imkan verəcək.
Bu haqda sərbəst şəkildə süni intellekt sistemləri yaradan alqoritmin hazırlandığı “Google” texnologiya korporasiyasının nümayəndələri bildiriblər. Belə ki, bu yaxınlarda proqramçılardan daha mükəmməl sistem yaradaraq öz istehsalçılarını belə təəccübləndirən “AutoML” layihəsi hazırlanıb.
“AutoML” şəkillərin kateqoriyalaşdırılması üçün alqoritm yaratdı. Bu, bizim aparıcı proqramçılarımız tərəfindən hazırlanmış alqoritmdən daha effektiv oldu. Qeyd etmək lazımdır ki, bu, olduqca sadə tapşırıqdır. “AutoML” isə öz üstünlüyünü təsvirlərdə obyektlərin nişanlanması üçün sistemin yaradılması kimi daha mürəkkəb alqoritmlərdə də göstərib”, deyə “Google” şirkətindən bildirilib.
planet-today.ru saytının məlumatına görə, mütəxəssislər “AutoML”in insanları geridə qoyduğu sahənin kifayət qədər mürəkkəb olduğunu söyləyiblər. “Google” proqramçılarının bəziləri bu sahədə işləməyə imkan verən təcrübəyə malikdir. Bu kimi mürəkkəb alqoritmləri hazırlamağı bacaran süni intellektin yaradılması mühüm praktiki nəticələrə gətirib çıxara bilər.

The era of artificial intelligence will change the familiar reality, and enable mankind to reach a new level of existence - say representatives of Google Technology Corporation, in the interior of which was designed to approximate the AI algorithm that can create their own AI systems.
This is the project AutoML, which recently struck their own developers, creating a more perfect system than the programmers, people. In general, from such news it becomes even a bit uncomfortable.
"AutoML created an algorithm to categorize the pictures, which proved to be more effective than the algorithm developed by our leading programmers. It should be noted that this is a fairly simple task, but AutoML showed their superiority and more complex algorithms, such as the system for the labeling of objects in images "- noted in Google.
The field in which AutoML put people on the shoulder blades is incredibly difficult - say experts, according to which, only a small number of programmers "Google" has experience that allows you to work in this area. Therefore, the creation of AI, capable of developing such complex algorithms, can lead to tremendous practical results.