Süni intellektə malik holoqram təqdim olunub 2017-10-04 10:59:00 / MARAQLI MƏLUMATLAR
“VNTANA” və “Satisfi Labs” şirkətləri sahibkarlara biznesdə istifadə üçün şəxsi holoqrafik robot-köməkçilərin hazırlanmasına imkan verən yeni platforma yaradıblar. Yeni layihə müştərilərlə qarşılıqlı əlaqədə olan robotun holoqrafik bədəninin yaradılması üçün süni intellekt və əlavə reallıq texnologiyalarını birləşdirir.
“Bizim holoqramların yaradılması texnologiyamız bir çox markalara öz müştəriləri ilə daha yaxşı qarşılıqlı əlaqədə olmağa kömək edib. İndi platformamızdakı bu yeni əlavəni təklif etməkdən məmnunuq. “Satisfi Labs” şirkəti ilə əməkdaşlıq sayəsində ilk dəfə süni intellekti holoqrama inteqrasiya edə bildik. Bu da holoqramlarımızın müştərilərlə daha yüksək səviyyədə qarşılıqlı əlaqədə olmasına imkan verəcək”, – deyə “VNTANA” şirkətinin həmtəsisçisi və baş direktoru Eşli Krouder bildirib.
naked-science.ru saytının məlumatına görə, yeni sistemin əsas xüsusiyyətlərindən biri süni intellektin insanlarla qarşılıqlı əlaqə haqqında məlumatları toplamaq və emal etmək qabiliyyətidir ki, bu da sonra ona hər bir şəxslə unikal ünsiyyət qurmağa imkan verir. Bunun üçün sifətin tanınması sistemi və emosiyaların tanınması üçün əhval-ruhiyyənin analizi modulundan da istifadə olunacaq. İstehsalçılar iddia edirlər ki, yeni “ağıllı” holoqramlar hələ ki, belə ünsiyyətə hazır olmayan insanları da stresdən azad edə bilər.

VNTANA and Satisfi Labs have announced a new platform that will allow entrepreneurs to develop their own holographic robot assistants for their further use in business. The new project combines artificial intelligence and augmented reality technologies to create a holographic robot body that can interact with customers.
"Our hologram technology has helped many brands to better interact with their customers, and we are very pleased to offer this new addition to our platform," said Ashley Crowder, CEO and co-founder of VNTANA. "Thanks to the partnership with Satisfi Labs, we were able to integrate artificial intelligence into the hologram for the first time, and this will help our holograms to interact with consumers at a more advanced level."
One of the main features of the new system is the ability of artificial intelligence, to collect and process data on interaction with people, which allows him to make up a unique communication setting for each person. For this, the face recognition system and the mood analysis module for emotion recognition will also be used. As the creators claim, new "smart" holograms can even relieve stress in those people who are not yet ready for such communication.